Nasze projekty

Pobito 80-letniego księdza. „Wracał na plebanię po odwiedzeniu chorych”

Do pobicia księdza Leona Czerwińskiego, rezydenta parafii NMP Królowej Polski w Pionkach koło Radomia doszło w piątek, 5 maja. Kapłan ubrany w stój duchowny "wracał na plebanię po odwiedzeniu chorych, do których szedł z Najświętszym Sakramentem".

fot. Vianney Saray / Cathopic

O zdarzeniu poinformowało Radio Plus Radom. Oświadczenie wydał także ks. Mariusz Wincewicz, proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Pionkach koło Radomia.

Do pobicia kapłana doszło na wysokości boiska Zespołu Szkół Średnich w Pionkach, od strony Al. Królewskiej. Ks. Leon Czerwiński, były proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Pionkach koło Radomia a obecnie rezydent wracając z posługi od chorych został zaatakowany, przewrócony i pobity przez mężczyznę.

Ksiądz ubrany w stój duchowny, komżę z bursą z olejem chorych, wracał na plebanię po odwiedzeniu chorych, do których szedł z Najświętszym Sakramentem. Dla sprawcy ten fakt ani to, że atakuje starszą 80-letnią osobę nie miały znaczenia. Być może zrobił to tylko dlatego, że był to ksiądz, osoba duchowna – napisał w oświadczeniu ks. Mariusz Wincewicz.

Reklama

Całe wydarzenie rozegrało się tuż po godz. 13.00. Po badaniu w szpitalu i zgłoszeniu na Policję ks. Leon wraca do sił w domu, choć z widocznymi zewnętrznymi obrażeniami. Obecnie sprawą zajmuje się policja. Ewentualnych świadków parafia prosi o kontakt z miejscową policją.

Solidaryzując się z ks. Leonem, prosimy Boga o zdrowie dla Kapłana oraz nawrócenie i opamiętanie dla sprawcy – apeluje ks. Mariusz Wincewicz.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę