Nasze projekty

Po raz pierwszy stanęli przy tym ołtarzu, jako księża. „Kościół to nie miejsce dla wybranych”

Trzech neoprezbiterów z diecezji rzeszowskiej odprawiło mszę prymicyjną na Jasnej Górze.

fot. JasnaGoraNews/platforma X

Neoprezbiterzy diecezji rzeszowskiej, którzy w sobotę przyjęli święcenia kapłańskie pielgrzymowali do sanktuarium na Jasnej Górze. Podczas mszy w kaplicy cudownego obrazu Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski dziękowali za dar powołania i zawierzyli Bogu swoje życie i kapłańskie posługiwanie.

Mszy św. przewodniczył ks. Dawid Piróg, który również wygłosił homilię. Celebrans w rozważaniu mówił m. in. o Kościele i podkreślił, że to wyjątkowa wspólnota, w której jest miejsce dla każdego. Kościół to nie ekskluzywne miejsce dla wybranych, dla wtajemniczonych, ale to miejsce dla wszystkich. Kościół to przestrzeń, w której każdy powinien znaleźć miłość, zrozumienie i pomoc. To miejsce, do którego każdy powinien zawsze wracać z radością – mówił ks. Piróg.

Nigdy nie dajmy sobie odebrać tego poczucia otwartości, akceptacji i przyjęcia, które można odnaleźć jest w Kościele, a które są dostępne dla każdego, bez względu na to kim jestem, co w życiu robię, jak wyglądam i co myślę. Niech Kościół będzie miejscem otwartym, a my, którzy jesteśmy Kościołem, bądźmy tego świadkami – dodał neoprezbiter.

Reklama

Na zakończenie liturgii trzech nowo wyświęconych kapłanów udzieliło błogosławieństwa prymicyjnego wszystkim uczestnikom mszy św.

W Eucharystii księża z Rzeszowa dziękowali za dar powołania i zawierzyli Bogu swoje życie i kapłańskie posługiwanie. W pielgrzymce wziął udział również ks. Mateusz Rachwalski, prefekt Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie.

Reklama

W katedrze rzeszowskiej z rąk bp. Jana Wątroby święcenia w stopniu prezbiteratu przyjęli: ks. Łukasz Cyrnek, ks. Dawid Piróg i ks. Janusz Szczęch.

ZOBACZ TEŻ: „Iście szatański atak”. Hakerzy zaatakowali profil nowosądeckiej parafii

KAI, kh/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę