Nasze projekty

Powstanie Styczniowe z perspektywy walecznego ks. Brzóski. Ten film trzeba zobaczyć!

"Powstaniec 1863” to film o Powstaniu Styczniowym, ale opowiedzianym z perspektywy odważnego i walecznego ks. Stanisława Brzóski. W rolę główną wcielił się Sebastian Fabijański. Film do kin trafi w najbliższy piątek, ale już teraz można obejrzeć zwiastun!

materiały prasowe

„Powstaniec 1863” to pierwszy od ponad 30 lat film fabularny o Powstaniu Styczniowym, opowiedziany z perspektywy kapelana – ks. Stanisława Brzóski. Do polskich kin trafi 12 stycznia, a wczoraj odbyła się oficjalna prapremiera.

ZOBACZ TEŻ: To ona zostanie pierwszą nową świętą w 2024 roku. Poznajcie „Mamę Antulę”

Film „Powstaniec 1863” to opowieść o tym, że poświęcenie i ofiarność są nadal aktualne; zwłaszcza w obliczu tego co dzieje się za naszą wschodnią granicą – przekonują twórcy filmu.

Reklama

„Warto, naprawdę warto go obejrzeć. Zachęcam. Ten film to artystyczny pomnik wdzięcznej pamięci ks. Brzósce i bohaterskim powstańcom walk z okolic łukowskiej Jaty, Siedlec i Sokołowa” – zachęca bp Grzegorz Suchodolski, biskup pomocniczy diecezji siedleckiej, która jest partnerem filmu.

Na ekranie zobaczymy plejadę gwiazd

W główną rolę ks. Stanisława Brzóski – „ducha Podlasia”, którego obawiała się carska Rosja, kapelana oraz dowódcy ostatniego powstańczego oddziału wcielił się Sebastian Fabijański. Na ekranie zobaczymy także m.in. Olgierda Łukaszewicza, Daniela Olbrychskiego, Karolinę Szymczak, Ksawerego Szlenkiera, Wiaczesława Boguszewskiego, Cezarego Pazurę i Ewa Szykulską.

Co więcej, piosenkę do filmu nagrała polska wokalistka Sanah. Utwór nawiązuje do jednego z wierszy Marii Konopnickiej.

Reklama

Zobacz zwiastun filmu!

KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę