Nasze projekty

Piękny jubileusz w Gnieźnie! Jedna z sióstr zakonnych skończyła 100 lat

7 czerwca siostra Maria Donwina ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP obchodziła 100. rocznicę urodzin. W dniu jubileuszu wraz ze współsiostrami, krewnymi, kapłanami i abp. Wojciechem Polakiem dziękowała za dar życia i powołania.

fot. Carlos Daniel/cathopic.com

Siostra Maria Donwina (Kazimiera Lewalska) urodziła się 7 czerwca 1923 roku w miejscowości Polskie Brzozie (powiat Brodnica). Ukończyła Liceum Ogólnokształcące w Pleszewie i w 1945 roku wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP.

Profesję wieczystą złożyła 22 sierpnia 1954 roku. Przez długie lata zakonnej posługi pracowała w szpitalu, hospicjum, a przede wszystkim i najdłużej jako katechetka w Szamotułach, Pleszewie, Kcyni, Margoninie, Inowrocławiu, Wronkach i Żabikowie. Od 2003 roku mieszka i służy modlitwą oraz uśmiechem w domu zgromadzenia przy ul. Chociszewskiego w Gnieźnie.

W dzień 100. urodzin, 7 czerwca życzenia, gratulacje, kwiaty, a przede wszystkim dar modlitwy złożyli jubilatce domownicy i przybyli goście z prezydentem Gniezna Tomaszem Budaszem na czele.

Reklama

Mszy św. przewodniczył Prymas Polski abp Wojciech Polak, który podziękował siostrze Donwinie za przykład wiary i dar modlitwy w intencji Kościoła. Eucharystię koncelebrowali: ks. Marian Kierzkowski, ks. kan. Tadeusz Nowak oraz ks. kan. Krzysztof Woźniak, proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Gnieźnie, na terenie której dom sióstr służebniczek się znajduje.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę