Nasze projekty

Parafia uruchomiła linię autobusową, która dowozi wiernych na msze. „Jest też korzyść integracyjna”

Nowe połączenie autobusowe powstało z inicjatywy parafii w Lublinie. Od niedzieli wierni mogą korzystać z linii "Parafia NSJ", której kursy są dostosowane do godzin mszy.

fot. Mitchell Johnson/Unsplash

Specjalną linię o nazwie „Parafia NSJ” uruchomiła Najświętszego Serca Jezusowego w Lublinie, a autobus wynajęła od samorządowej Miejskiej Korporacji Komunikacyjnej – jak informuje Polsat News.

Proboszcz parafii ks. Waldemar Sądecki stwierdził, że nowe połączenie jest koniecznie, ponieważ przed kościołem brakuje dużego parkingu, co utrudnia parkowanie, zwłaszcza przy bardziej obleganych mszach.

Chcę też zachęcić osoby, które dojeżdżają samochodami, żeby przesiadły się do wynajmowanego autobusu. Będzie wtedy więcej miejsc do parkowania i trochę się rozluźni. Jest też korzyść integracyjna. W autobusie będzie można porozmawiać. W końcu wszyscy jadą nim w jednym celu i mają podobne poglądy, to pewnie będą się zaprzyjaźniać – zauważył proboszcz.

Reklama

Autobus linii „Parafia NSJ” umożliwi dotarcie na msze święte o godz. 10:00, 11:30 i 13:00. Po ich zakończeniu odbędą się kursy powrotne. Trasa biegnie przez ulice Kunickiego, Nowy Świat, Wyścigową, Dunikowskiego, Herberta, Zemborzycką i na nowo Kunickiego.

kh, polsatnews.pl/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę