Nasze projekty

Paradyż: Zaatakował księdza, grozi mu dożywocie

Kara dożywotniego więzienia grozi mężczyźnie, który usiłował zamordować księdza Adama Myszkowskiego - poinformowało Radio Plus Radom. 47-latek, który w czwartek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Tak zdecydował Sąd Rejonowy w Opocznie.

Closeup of the neck of a priest wearing a black shirt with cassock and white clerical collar

Do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem przy plebanii. Policjanci zostali wówczas powiadomieni o poważnych obrażeniach ciała, w tym głowy, jakich doznał 69-letni ksiądz, wieloletni proboszcz parafii. Zebrane przez opoczyńskich policjantów dowody i ich analiza dały podstawę do stwierdzenia, że kapłan padł ofiarą napaści.

Kilkanaście godzin od zgłoszenia policjanci wytypowali i zatrzymali 47-latka, który mógł mieć związek z przestępstwem. Mężczyzna został przesłuchany. W rozmowie ze śledczymi mieszkaniec gminy Paradyż przyznał się do napaści. Jak ustalili policjanci mężczyzna w chwili popełnienia przestępstwa był nietrzeźwy. 47-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.

Sąd Rejonowy w Opocznie wobec zatrzymanego zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy – wyjaśniła asp. szt. Barbara Stępień, rzecznik opoczyńskiej policji.

Reklama
Reklama

Ciężko ranny ksiądz trafił do jednego z łódzkich szpitali.

SPRAWDŹ: W Paradyżu został zaatakowany ksiądz. Policja wyjaśnia sprawę

ag/KAI/Radio Plus Radom/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę