Nasze projekty

Nowe informacje o stanie zdrowia bp. Andrzeja Czai. „Pojawiły się nieprzewidziane trudności”

Kilka dni temu biskup opolski Andrzej Czaja przeszedł operację transplantacji wątroby, która przebiegła pomyślnie. We wtorek, 25 lipca diecezja opolska poinformowała, że "pojawiły się nieprzewidziane trudności i stan biskupa jest nadal poważny, ale stabilny".

fot. Tom-Opole/Wikimedia Commons CC BY-SA 4.0

Biskupi pomocniczy Rudolf Pierskała i Waldemar Musiał we wtorek, 25 lipca opublikowali kolejną informację o stanie zdrowia ordynariusza opolskiego.

Z wielu stron dochodzą do nas zapewnienia o modlitwie w intencji biskupa Andrzeja, za którą bardzo dziękujemy. Pojawiają się również pytania o jego stan zdrowia – napisali na Facebooku diecezji opolskiej.

Po udanej operacji – czytamy w komunikacie – spodziewaliśmy się w miarę szybkiego powrotu do zdrowia i do pełni sił. Niestety, pojawiły się nieprzewidziane trudności i stan biskupa jest nadal poważny, ale stabilny. Ufamy jednak, że jest on w dobrych rękach lekarzy i Bożej Opatrzności, dlatego prosimy nadal o usilną modlitwę za naszego Opolskiego Pasterza.

Reklama

Przypomnijmy, biskup opolski Andrzej Czaja pomyślnie przeszedł przeszczep wątroby w środę 19 lipca. Wybudził się następnego dnia po operacji, którą przeprowadzono w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Banacha w Warszawie.

ZOBACZ: Bp Czaja jest już po przeszczepie wątroby

O tym, że czeka go przeszczep, bp Czaja poinformował podczas mszy krzyżma w Wielki Czwartek. W ostatnich miesiącach choroba osiągnęła taką fazę, że jestem w notorycznym stanie zapalenia, więc bez antybiotyków nie da się funkcjonować. Na dodatek rozpoczął się proces marskości wątroby. I jest niebezpieczeństwo, że może dojść do nowotworu. Dlatego lekarze ustalili, iż nie ma innej drogi jak przeszczep. Zostałem już włączony na listę oczekujących. Nie wiem, kiedy mnie zawołają, kiedy ten remont będzie, ale już dziś polecam się waszej modlitwie – mówił wówczas bp Czaja.

Reklama

pa, kh, KAI/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę