Nasze projekty

„Non Possumus”. Gra planszowa o kard. Stefanie Wyszyńskim

W ostatnim czasie pojawia się wiele ciekawych pomysłów, które mają zachęcić do bliższego zapoznania się z życiem kard. Stefana Wyszyńskiego. Jednym z nich jest rodzinna gra planszowa "Non Possumus" wymyślona przez Kamila Kreczkę.

Jak wyjaśnia Kamil Kreczko, kiedy dowiedział się o przełożeniu beatyfikacji kard. Wyszyńskiego, doszedł do wniosku, że nie można zmarnować pozyskanego czasu. Wpadł mi do głowy pomysł, żeby postać Prymasa kojarzącą się wielu jedynie z czarno – białymi fotografiami, odświeżyć, odczarować, bo przecież był to człowiek Wielkiego Formatu – jedyny taki raz na tysiąc lat, jak powiedział o nim św. Jan Paweł II – mówi.

Jak opowiada, pomysł zrodził się przy czytaniu książek o kard. Wyszyńskim i wyszukiwaniu najciekawszych historii z jego życia. Później dołączyła żona, Weronika, która również wypożyczała tony książek, a drugie tyle kupowała przez internet lub w antykwariatach, „aż powstała cała seria niesamowitych wydarzeń”. Wiedziałem, że młody czytelnik musi mieć je w krótkiej formie – jak SMS. I taką też formę można będzie doświadczyć w naszej grze „NON POSSUMUS” – podkreśla.

Gra została zaprojektowana w taki sposób, aby sami zawodnicy chcieli się dowiedzieć o konkretnych wydarzeniach i je przeczytać. Jak podkreśla pomysłodawca, pomocą w tym „specjalne sprawności Postaci, w które się wcielą oraz Misje które będą do spełnienia i dodadzą kilka lub kilkanaście punktów na koniec gry”.

Reklama

Dwie wersje gry

Do wyboru będą dwie wersje gry: FAMILY 10+, zaawansowana technicznie oraz JUNIOR 6+, przeznaczona dla młodszych graczy. W obie będą mogły grać całe rodziny wielopokoleniowe. W wersji JUNIOR dzieciaki będą jak młody Stefek Wyszyński wdrapywać się na drzewo do gniazda sroki złodziejki, a dorośli w wersji FAMILY będą przechodzić przez 4 pory roku i różne krajobrazy, epoki i miasta w których przebywał Kardynał Wyszyński. Podczas czterech rund zawodnicy przejdą przez dzieciństwo, II wojnę światową, internowanie i czasy PRL-u, w których jak na złość dla władzy, Kościół się odradzał – dodaje.

Jak zauważa, nie brakuje również nawiązań do Społecznej Krucjaty Miłości, a gracze będą zbierać żetony – cnoty, „np. traktor oznaczający rzetelną pracę, ambulans oznaczający działanie na korzyść bliźniego lub łezkę oznaczającą współczucie”. Kto zbierze co najmniej trzy, będzie mógł wymienić na jeden z czterdziestu Kafli dających punkty zwycięstwa – podkreśla.

W grze pojawiają się również agenci UB i SB, którzy próbują przeszkodzić zawodnikom w wygraniu partii, „ale jeśli ktoś będzie miał w ręku akcję specjalną „NON POSSSUMUS” to będzie mógł ich zastopować, samemu tracąc, ale ratując innych”.

Reklama

Z pozoru przygodowa gra, zawiera wiele elementów strategii i przeżyć, które sprawią, że nie poprzestaniemy na jednej, ale będziemy chcieli zarywać kolejne noce.

Gra jest już dostępna w przedsprzedaży na www.gra-nonpossumus.pl

kh/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę