Nasze projekty

Nie żyje urszulanka s. Małgorzata Krupecka. „Dziękuję za Twój uśmiech i pogodę ducha”

Siostra Małgorzata Krupecka, urszulanka Serca Jezusa Konającego zmarła w środę, 14 czerwca. Miała 61 lat. "Jej niespodziewane odejście napełniło naszą wspólnotę bólem" - napisały siostry urszulanki.

fot. Małgorzata Krupecka/Facebook

Siostra Małgorzata Krupecka przez wiele lat łączyła zadania powierzane jej w Zgromadzeniu z pracą naukową i medialną. Z wykształcenia była polonistką i już po złożeniu ślubów zakonnych pracowała przez rok jako nauczycielka jeżyka polskiego.

Pod koniec lat 90. współpracowała z braćmi z Taizé, opiekując się dziewczętami z Polki i innych krajów Wschodu. Po powrocie do Polski brała udział w przygotowaniach do kanonizacji bł. Urszuli. Była autorką wielu publikacji, m.in. na temat św. Urszuli czy artykułów związanych z przygotowywaną praca doktorską.

Pod postem na facebooku sióstr urszulanek z Warszawy pojawiło się wiele ciepłych i wyrażających smutek związany z odejściem siostry Małgorzaty. „Tyle rozmów, tyle wspólnej pracy przed laty pod znakiem Amicta Sole. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym” – pisze jedna z internautek. „Dziękuję za Twój uśmiech i pogodę ducha”; „Wstrząsająca wiadomość. Małgosiu, kochana, dziękuję za Ciebie. Za całe dobro, ciepło, pracę, zaangażowanie, pasję” – dodają inni.

Reklama

Publikujemy treść wspomnienia przekazanego przez Zgromadzenie Sióstr Urszulanek SJK:

W dniu 14 czerwca 2023 roku w Warszawie w 61 roku życia odeszła do Domu Ojca ś.p. s. Małgorzata Krupecka, urszulanka Serca Jezusa Konającego. Po ukończeniu studiów na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w zakresie filologii polskiej i bibliotekarstwa pracowała przez rok jako katechetka w parafii św. Krzyża w Gorzowie.

Do zgromadzenia Sióstr Urszulanek wstąpiła w 1987 roku w Pniewach. Po złożeniu ślubów zakonnych przez rok pracowała w szkole pniewskiej jako nauczycielka języka polskiego, a następnie została włączana do pracy nad przygotowaniem do druku tekstów bł. Urszuli Ledóchowskiej i do szerzenia jej kultu. W latach 1994 – 2001 przebywała we Francji we wspólnocie urszulańskiej współpracującej z Braćmi z Taizé. Zadaniem wspólnoty była pomoc w organizowaniu spotkań dla młodzieży i opieka przede wszystkim nad dziewczętami z Polski i z innych krajów Wschodu. W latach 1998-2001 była przełożoną wspólnoty sióstr w Taizé.

Reklama

Po powrocie do Polski weszła do ekipy przygotowującej kanonizację bł. Urszuli a następnie do pracy w Centrum Duchowości Świętej. Była też rzecznikiem prasowym Zgromadzenia. W 2022 roku została skierowana do Pniew, gdzie rozpoczęła pracę w Archiwum Głównym Zgromadzenia. Przez wiele lat łączyła zadania powierzone jej w Zgromadzeniu z przygotowaniem pracy doktorskiej pod kierunkiem prof. Jana Żaryna na temat „Władze komunistyczne wobec zakonów żeńskich w Polsce na przykładzie Urszulanek Serca Jezusa Konającego w latach 1945-1989”. Była autorką publikacji na temat św. Urszuli, redaktorką publikacji zawierającej jej teksty i autorką wielu artykułów związanych z przygotowywaną praca doktorską. Jej niespodziewane odejście napełniło naszą wspólnotę bólem.

Urszulanki SJK

KAI, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę