Nasze projekty

„Nie lękajcie się” mottem XXI Dnia Papieskiego. „To hasło niosło nadzieję”

Mottem XXI Dnia Papieskiego, który zaplanowano na 10 października, będą słowa" "Nie lękajcie się". "Hasło to niosło nadzieję i było motywem przewodnim właściwie całego pontyfikatu" - powiedział kard. Kazimierz Nycz, przewodniczący Rady Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia", podczas konferencji w Domu Arcybiskupów Warszawskich.

Metropolita warszawski przypomniał, że „Nie lękajcie się” były jednymi z pierwszych słów z jakimi zwrócił się do wiernych Papież Polak. Kard. Nycz podkreślił, że słowa te były uniwersalne, gdyż odnosiły się zarówno do Polski „zlęknionej komunizmem”, jak i do całego świata.

Hasło to niosło nadzieję i było motywem przewodnim właściwie całego pontyfikatu. Jest aktualne także dziś – podkreślił, dodając, że co prawda współczesne lęki są nieco inne niż wówczas, jednak apel o zaufanie Chrystusowi jest ponadczasowy.

Reklama
Reklama

Jak wyglądał ostatni Dzień Papieski?

Podczas konferencji omówiono również m.in. tegoroczne obchody, plany związane z najbliższymi obozami formacyjnymi Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” oraz kampanię 1%.

W czasie XX Dnia Papieskiego, który przypadał 11 października, zostały wręczone nagrody TOTUS TUUS za 2020 rok, które otrzymały m.in. siostry dominikanki, wybitny rzeźbiarz Gustaw Zemła, publicysta Grzegorz Górny oraz o. prof. Jacek Salij OP.

Tego dnia, jak co roku, zorganizowano zbiórkę na Fundację „Dzieło Nowego Tysiącleci”. Łącznie, w kościołach, ale też przez akcję SMS, udało się zebrać ok. 6,5 mln zł. Środki finansowe wpłacane przez darczyńców pozwalają na utrzymanie programu stypendialnego dla 1800 osób.

Reklama

Wakacyjne wyjazdy stypendystów

Z powodu pandemii zmieniono formułę wakacyjnych wyjazdów stypendystów. Zaplanowano 16 spotkań, które potrwają 6 dni i zgromadzą podopiecznych fundacji z dwóch lub trzech sąsiednich diecezji.

Ks. Łukasz Nycz, wicedyrektor Biura Fundacji ds. formacji stypendystów, podkreślił, że mimo obostrzeń stypendyści pozostają w stałym kontakcie internetowym. Często mówi się, że nasza Fundacja jest dla wielu rodziną, a tych więzów nie da się budować na odległość. Potrzeba osobistego spotkania bardzo przebija w naszych kontaktach internetowych. Ufamy, że rozwój wydarzeń pozwoli na zorganizowanie wszystkich zaplanowanych wydarzeń – podsumował.

Kampania 1%

Paulina Worożbit, menedżer ds. kampanii społecznych Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przybliżyła szczegół kampanii 1% pod hasłem „Chcemy być dla innych. Zainwestuj w nasz talent!”. Podkreśliła, że jest ona adresowana do darczyńców Fundacji i odbywa się w tradycyjnych środkach przekazu i w mediach społecznościowych. Jej efekty będzie można zobaczyć m.in. na fanpage’u @FundacjaDzieloNowegoTysiaclecia oraz na Instagramie @fundacja_dzielo.

Prelegentka wyjaśniła, że w ramach kampanii młodzi opowiedzą o swoich pasjach, kierunkach studiów, szkoleniach i realizowanych wolontariatach. Dzięki temu wszyscy będą mogli lepiej poznać wolontariuszy, dowiedzieć się o czym marzą i skąd czerpią motywację.

W roku ubiegłym konto Fundacji z tytułu 1% zasiliło prawie 400 tys. złotych, co umożliwiło wypłatę ponad 100 rocznych stypendiów uczniowskich. Program stypendialny można wspomóc przekazując 1% swojego podatku dochodowego, podając nr KRS Fundacji: 0000150776. PIT można również rozliczyć przez stronę www.dzielo.pl.

Pomoc zdolnej młodzieży

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” pomaga zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości. Program stypendialny, do którego można dołączyć już w VII klasie szkoły podstawowej trwa aż do zakończenia studiów. Oprócz wsparcia finansowego Fundacja oferuje swoim podopiecznym formację w duchu nauczania św. Jana Pawła II, który jest jej patronem.

„Dzieło Nowego Tysiąclecia” można wspierać przez cały rok – wysyłając SMS o treści STYPENDIA na numer 74 265 (4,92 z VAT) lub przelewając dowolną kwotę na numer rachunku 75 1240 2034 1111 0000 0306 8582. Fundacja jest organizacją pożytku publicznego.

kh/KAI/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite