Nasze projekty

Netflix wyprodukuje nową wersję słynnego filmu „Znachor”. Kiedy premiera?

Już w drugiej połowie tego roku widzowie popularnej platformy Netflix, będą mogli obejrzeć kultowy film z lat 80. "Znachor" w nowej adaptacji.

fot. TrailerByKinder/youtube.com

„Znachor” to słynna powieść Tadeusza Dołęgi-Mostowicza z 1937 roku, która doczekała się do tej pory już dwóch adaptacji. W 1937 roku na ekran przeniósł ja reżyser Michał Waszyński. Drugi raz dokonał tego Jerzy Hoffman na początku lat 80.

W drugiej połowie 2023 roku widzowie będą mogli obejrzeć najnowszą adaptację tego kultowego filmu. Historię szanowanego chirurga, profesora Rafała Wilczura, który traci rodzinę i pamięć, by po latach spotkać córkę przygotuje popularna platforma Netflix.

W rolę wspomnianego lekarza wcieli się Leszek Lichota. Jego córkę, Marysię zagra Maria Kowalska. W obsadzie filmu znajdą się także m.in.: Ignacy Liss, Anna Szymańczyk, Mirosław Haniszewski, Mikołaj Grabowski, Izabela Kuna, Paweł Tomaszewski, Małgorzata Mikołajczak i Łukasz Szczepanowski.

Reklama

Reżyserem najnowszej adaptacji „Znachora” jest Michał Gazda. Za scenariusz odpowiadają Marcin Baczyński i Mariusz Kuczewski.

„Znachor” to opowieść o znanym i cenionym kardiochirurgu, który z dnia na dzień traci rodzinę. Żona wraz z córką odchodzi od niego, bo jak pisze w liście pożegnalnym, nie może znieść sławy swojego męża. W dalszej części doktor zostaje pobity w wyniku czego traci pamięć. Staje się włóczęgą. Po latach spotyka córkę.

pa, wikipedia.org, wirtualnemedia.pl/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę