Nasze projekty

Młodzieżowy konkurs pro-life. Rusza dziewiętnasta edycja

"Konkurs przede wszystkim daje szansę na rozwijanie wśród młodzieży wrażliwości na wartość życia człowieka" - podkreślają organizatorzy dziewiętnastej edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodzieży „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” o nagrodę im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W ubiegłym roku nadesłano blisko tysiąc prac.

Autorka: Klaudia Keska/materiały prasowe

Prace, które uczniowie nadsyłają na konkurs, pokazują, w jak różny sposób interpretują oni tematykę pro-life. W swoich dziełach opowiadają o nowym życiu rozwijającym się pod sercem matki, ale także dotykają tych trudnych zagadnień, jak adopcja, śmierć bliskich czy aktualne zagadnienia bioetyczne. Poruszają odbiorców swoim przekazem, ale również formą wykonania, gdyż dopracowane są pod względem merytorycznym i artystycznym – mówią organizatorzy.

Autorka: Julia Zola/ materiały prasowe

Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” o nagrodę im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki przede wszystkim daje szansę na rozwijanie wśród młodzieży wrażliwości na wartość życia człowieka poprzez promocję tematyki pro-life. Kształtuje wyobraźnię i umiejętności otaczającego świata, rozbudza wrażliwość na drugiego człowieka, zwłaszcza tego potrzebującego. Zachęca również uczniów do twórczego myślenia, ujawniania swoich talentów, zarówno tych plastycznych, literackich, dziennikarskich czy filmowych – podkreślają organizatorzy.

Do tej pory nadesłano ponad 27 tysięcy prac

Konkurs odbywa się w trzech grupach wiekowych: klasy IV-VI i VII-VIII szkoły podstawowej oraz wszystkie klasy szkół ponadpodstawowych. Każda z nich przebiega w trzech kategoriach artystycznych: uczestnicy mogą przygotować zarówno pracę literacką, plastyczną, jak i multimedialną. Do tej pory odbyło się osiemnaście edycji, na które młodzież z całej Polski nadesłała ponad 27 tys. prac.

Reklama

Uczestnicy wykazują ogromną inwencję twórczą. Piszą piosenki, malują obrazy, opowiadają historie bliskie sercu, które wydarzyły się w ich rodzinach czy otoczeniu, poruszają przy tym kwestie dla nich najważniejsze. Za pomocą różnych form artystycznych ukazują piękno życia człowieka na każdym etapie rozwoju. Wszystko to pod czujnym okiem nauczycieli i rodziców – opowiada Magdalena Guziak-Nowak, dyrektor ds. edukacji Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

To wyjątkowa szansa dla młodych, którzy poprzez swoją twórczość ujawniają wielkie talenty, ale również jest pretekstem do tego, by poszerzyć swoją wiedzę – dodaje.

Termin nadsyłania zgłoszeń na XIX Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” upływa 10 lutego 2023 r. Prace muszą w pozytywny sposób pokazywać wartość życia każdego człowieka. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 18 marca 2023 r. podczas gali finałowej w Częstochowie, jeśli sytuacja epidemiczna na to pozwoli. Szczegółowe informacje, w tym regulamin i elektroniczny arkusz zgłoszeniowy, znajdują się na stronie konkurs.pro-life.pl

Reklama
materiały prasowe

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka powstało w 1999 r. Jego misją jest edukacja w zakresie pro-life oraz szeroko rozumiana ochrona życia człowieka na każdym etapie jego rozwoju. Organizacja obejmuje pomocą materialną potrzebujące kobiety w ciąży, samotnych rodziców oraz rodziny podejmujące trud wychowania niepełnosprawnego dziecka. Ponadto wspiera rodziców spodziewających się narodzin chorego dziecka i prowadzi Telefon Zaufania Pro-life dla kobiet będących w ciąży, które znajdują się w bardzo trudnej sytuacji rodzinnej i materialnej.

materiały prasowe, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę