Nasze projekty

Młodzi z całej Europy spotkają się w Krakowie

W dniach 20-23 października w Krakowie odbędzie się Spotkanie Młodzieży w ramach działań Rady Konferencji Episkopatów Europy. W spotkaniu pod hasłem „Wstań! Chrystus Cię woła. Młodzi u Jana Pawła II” wezmą udział przedstawiciele większości krajów europejskich.

fot. M. Mazur / EpiskopatNews / Flickr

W spotkaniu, które odbędzie się pod hasłem „Wstań! Chrystus Cię woła. Młodzi u Jana Pawła II” wezmą udział przedstawiciele większości krajów europejskich. Będą dyskutować o przyszłości młodzieży, ale zmierzą się również z obecnymi problemami i wyzwaniami, szczególnie zawiązanymi z sytuacją wojny na Ukrainie. Ważnym punktem będą także świadectwa młodych osób, które przyjadą do Polski z różnych zakątków Europy. Opowiedzą m.in. o swojej osobistej relacji z Chrystusem, o byciu w Kościele i o powołaniu.

Wydarzenie wpisuję się w organizowane w Krakowie w ramach działań Rady Konferencji Episkopatów Europy sympozjum poświęcone młodzieży. Sympozjum otworzy abp Gintaras Grušas, przewodniczący CCEE, oraz abp Marek Jędraszewski, przewodniczący ad interim Komisji ds. Młodzieży CCEE.

Udział w spotkaniu potwierdziło 19 biskupów, 160 młodych oraz 30 kapłanów reprezentujących 29 krajów.

Reklama

Oficjalne otwarcie Spotkania Młodzieży odbędzie się 20 października o godzinie 16:30 w Sali konferencyjnej przy Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach. Nie zabraknie także wspólnej modlitwy. Zebrani codziennie będą gromadzić się na Eucharystii, a w piątek wezmą udział w modlitwie o pokój. Natomiast w sobotę o 16:30, w Sanktuarium św. Jana Pawła II, odbędzie się Msza święta z polską młodzieżą.

Sobotnie wydarzenie to również kolejny krok w przygotowaniach do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony. O 20:00 rozpocznie się wieczór uwielbienia, który będzie przedsmakiem ŚDM, gdyż poprowadzą go młodzi z kilku krajów.

diecezja.pl, episkopat.pl, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę