Nasze projekty

Mistrzynię na zawodach wspiera ksiądz. „Przyjaźnimy się od dwudziestu lat”

Anita Włodarczyk zdobyła srebrny medal na mistrzostwach Europy. W sportowych zmaganiach wspiera ją liczne grono przyjaciół, w tym ksiądz. "Cieszę się, że może tu być" - mówiła w rozmowie z TVP Sport.

Poland's Anita Wlodarczyk reacts while competing in the women's hammer throw final during the Tokyo 2020 Olympic Games at the Olympic Stadium in Tokyo on August 3, 2021. (Photo by Andrej ISAKOVIC / AFP)

Kilkukrotna mistrzyni olimpijska zdobyła srebrny medal w rzucie młotem podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Rzymie. 38-latka w najlepszej próbie rzuciła 72,92. To najlepszy rezultat Polki w tym sezonie.

Co ciekawe, w startach Anitę Włodarczyk wspiera między innymi polski ksiądz, który na co dzień mieszka we Włoszech.

Ksiądz Tomek mieszka w Rzymie. Przyjaźnimy się od dwudziestu lat. Jest miłośnikiem sportu – przede wszystkim piłki nożnej. Nasze sportowe drogi się połączyły. Cieszę się, że może tu być. Często pojawiałam się w Watykanie na wakacjach, ale nie stawiałam, że przyjdzie mi tu jeszcze startować – mówiła w rozmowie z TVP Sport po eliminacjach do mistrzostw Europy.

Reklama

To szósty medal, który Włodarczyk zdobyła na mistrzostwach Europy. W dorobku ma cztery złote, srebrny i brązowy.

Anita Włodarczyk o wierze

Włodarczyk jest również bardzo wierząca. Wierzę w Boga, kocham Go, jestem Mu oddana. Wierzę, że moje istnienie ma sens i nie skończy się śmiercią fizyczną. W moim życiu było wiele sytuacji, w których szczególnie odczuwałam obecność Boga i w wielu przypadkach wiedziałam, że mi pomógł – mówiła kiedyś w innym wywiadzie.

ZOBACZ TEŻ: Mistrzyni olimpijska Anita Włodarczyk: Wierzę w Boga, jestem mu oddana

Reklama

Ponadto Anita Włodarczyk jest trzykrotną mistrzynią olimpijską i czterokrotną złotą medalistką mistrzostw świata.

sport.tvp.pl, polsatsport.pl, kh/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę