Nasze projekty

Mistrzowie Polski ofiarowali zwycięstwo Matce Bożej Lipskiej. „Tutaj składamy nasz sportowy sukces”

Drużyna Constract Lubawa tuż po zdobyciu mistrzostwa Polski w futsalu, udała się do Sanktuarium Matki Bożej Lipskiej w Lubawie, aby ofiarować swój triumf. "W Twoje ręce powierzamy nasz los, naszą dalszą drogę życia" - podkreśli zawodnicy w okolicznościowym akcie.

fot. KS Constract Lubawa/facebook.com

W poniedziałek, 29 maja drużyna KS Constract Lubawa zdobyła mistrzostwo Polski w futsalu, a już w środę zawodnicy, trenerzy, działacze oraz kibice klubu udali się do Sanktuarium Matki Bożej Lipskiej w Lubawie, aby podziękować i ofiarować „wszystkie szalone przeżycia ostatniego sezonu”.

Zawodnicy przybywając do sanktuarium postanowili złożyć okolicznościowy akt, dziękując Maryi za opiekę, zdrowie i talenty. Dziś przychodzimy do Ciebie, do tego szczególnego miejsca dla Ziemi Lubawskiej jakim jest to sanktuarium, aby przez Twoje ręce złożyć Bogu nasze dziękczynienie. Choć rozumiemy, że sport w życiu nie jest najważniejszy, dla nas stał się istotną jego częścią – podkreślają.

ZOBACZ: Piłkarze Rakowa Częstochowa ofiarowali swój złoty medal Matce Bożej. Tu przychodzili też przed meczami

Reklama

W Twoje ręce powierzamy nasz los, naszą dalszą drogę życia. Przez wiele, wiele lat to miejsce było znakiem Twej szczególnej Opieki nad Ziemią Lubawską i wszystkimi jej mieszkańcami. Dlatego właśnie tutaj składamy dziś nasz sportowy sukces – niech będzie On także na Twoją i Bożą Chwałę! Amen! – dodają.

Mistrzostwo Polski zdobyte w poniedziałek przez KS Constract Lubawa to pierwszy tego rodzaju triumf tego zespołu w historii.

Jedno z najstarszych miejsc kultu maryjnego w Polsce

Sanktuarium Maryjne w Lubawie to jedno z najstarszych miejsc kultu maryjnego w Polsce. Pierwsza historyczna wzmianka o ośrodku maryjnym w Lubawie pochodzi z akt procesu beatyfikacyjnego Doroty z Mątów z XIV wieku, aczkolwiek lokalne podanie mówi o objawieniach w Lipach, w pogańskim miejscu kultu, już w czasie działalności Christiana. To on – wedle legendy – miał zdecydować, że ukazująca się na drzewie w Lipach figurka Matki Bożej została umieszczona w kościele w Lubawie i raz w roku przenoszona w uroczystej procesji do miejsca objawienia.

Reklama

W dorocznym odpuście Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny 1 i 2 lipca uczestniczą mieszkańcy Lubawy, Ziemi Lubawskiej oraz pielgrzymi, którzy – głównie pieszo – przybywają z ponad 50 miast i miejscowości.

Matka Boża Lipska jest patronką rolników i ekologów oraz życia poczętego. Matka Boża z Lip jest również opiekunką dzieci.

pa, KS Constract Lubawa, facebook, radioolsztyn.pl, sanktuarium.faralubawa.pl/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę