Nasze projekty

„Mamo, nie pójdę do kościoła, bo byłem już w grze”. Ksiądz powiedział, co myśli o mszach w Roblox

"Ostatnio rozmawiałem ze znajomą która ma małe dzieci i jeden z jej synów mówi: mamo ja nie idę do kościoła, bo byłem już w tej grze" - mówił ks. Krzysztof Kołtunowicz w "Pytaniu na Śniadanie". W programie poruszono temat mszy "odprawianych" w grze komputerowej "Roblox".

fot. Hans Schafter/YouTube

Ostatnio głośno zrobiło się o mszach, które młodzież „odprawia” w grze „Roblox”. Ks. Kołtunowicz zapytany przez Idę Nowakowską, co o tym sądzi, powiedział, że próbował „dotrzeć do ludzi, którzy zaczęli to robić, bo teraz ta sprawa jest na topie, ale tak naprawdę to się dzieje od 2014 roku”.

Jest grupa watykańska, która robi to jeszcze dłużej – powiedział.

„Mam obawy co do tego”

Jako przykład ksiądz przywołał polską grupę, która nazywa się „Archidiecezja Gnieźnieńska”, ale – jak podkreślił – „nie ma nic wspólnego z prawdziwą archidiecezją”.

Reklama

Ostatnio oglądałem wywiad z jednym z założycieli tej grupy. Oni faktycznie mają zadanie ewangelizacyjne. Chcą młodych ludzi jakoś przyciągnąć. Mimo wszystko ja mam jakieś obawy co do tego. Nam chodzi o to, żeby tych młodych ludzi wyciągnąć z wirtualnego świata. Ja mam takie wrażenie, że młodzież ciągle siedzi na telefonach – zauważył duchowny.

„Mamo, nie pójdę do kościoła, bo byłem już w grze”

Patrzę z perspektywy księdza, jakie jest dobro duchowe dla tych dzieciaków. Myślę, że Eucharystia jest największym skarbem w Kościele i trochę ten kontekst mi się gryzie – dodał ksiądz.

Zapytany przez Nowakowską, czy msze w „Roblox” nie są pewną popularyzacją Kościoła, kapłan odpowiedział: chciałbym, aby tak było. Ostatnio rozmawiałem ze znajomą która ma małe dzieci i jeden z jej synów mówi: mamo ja nie idę do kościoła, bo byłem już w tej grze – powiedział kapłan.

Reklama

„To banalizacja Eucharystii”

Ksiądz podkreślił, że „to jest tylko symulacja, nie ma mowy, aby był to sakrament”. To jest trochę banalizacja Eucharystii. Nawet jeśli te osoby robią to z dobrych pobudek, to jednak bardzo dużo jest tam trolli – zaznaczył.

kh, deon.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę