Nasze projekty

Maciej Musiał żegna swojego ukochanego dziadka. „Uczyłeś, żeby kochać świat ludzi i Boga”

"Żegnaj dziadku. Dałeś mi tak wiele. Uczyłeś, żeby kochać świat ludzi i Boga. Kochałeś Polskę, której tak wiele oddałeś" - takie poruszające słowa napisał w swoim ostatnim poście na Instagramie aktor Maciej Musiał. W ten sposób pożegnał swojego dziadka, który wczoraj zmarł.

fot. Maciej Musiał/Instagram.com

We wtorek 25 października aktor Maciej Musiał za pośrednictwem konta na Instagramie poinformował o śmierci swojego ukochanego dziadka kpt. Mariana Markiewicza ps. „Maryl”.

Maciej Musiał nigdy nie ukrywał jak bliskie relacje wiązały go z dziadkiem. Żegnaj dziadku. Dałeś mi tak wiele. Uczyłeś, żeby kochać świat ludzi i Boga. Kochałeś Polskę, której tak wiele oddałeś – pisze w swoim poruszającym wpisie aktor.

Wyzwalałeś Wilno, walczyłeś w Bitwie pod Surkontami, po wojnie jako żołnierz niezłomny, wciąż stawiałeś opór za co na wiele wiele lat trafiłeś do więzienia. Nigdy nie czułeś się bohaterem. Ale nim byłeś. Tak bardzo pragnąłeś żeby inni podzielali Twoją miłość do Polski. Obiecuje nieść Cię w sercu zawsze – wspomina dalej.

Reklama

Do poruszających zdjęć dołączył także kilka fotografii, przedstawiających jego dziadka bądź ich obu.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Maciej Musiał (@maciejmusial_official)

Poruszający post na instagramie dodała także mama 27-letniego aktora i córka zmarłego – Anna Markiewicz-Musiał. Kobieta zdecydowała się opublikować wyjątkowe nagranie, na którym zmarły 98-latek mówi o zachwycie nad tym co daje życie – kwiaty, błękit nieba…

Reklama

Mój Tata. Piękny człowiek. Pięknie żył. Dziś pięknie odszedł. Miał 98 lat. Proszę o modlitwę, aby ta Jego ostatnia droga też była najpiękniejsza. Prosto w czułość Ojca. Dzielę się Jego głosem, pokojem i radością które miał, Wiarą, Nadzieją i Miłością. Niech będą dowodem na współistnienie światów i obietnicą na realne i najpiękniejsze życie Tam. Bardzo wierzę że już wiesz jak pachnie Niebo:) Do zobaczenia – podkreśla w opisie do nagrania.

pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę