Nasze projekty

Łódź: abp Ryś wziął udział w kolędowaniu w klasztorze klauzurowym

W Niedzielę Chrztu Pańskiego – 9 stycznia - metropolita łódzki, abp Grzegorz Ryś odwiedził klauzurowy klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych w Łodzi, gdzie uczestniczył w uroczystych nieszporach, a następnie we wspólnym kolędowaniu wraz z mniszkami.

Youtube.com/archidiecezja.lodz.pl

Jak podkreśla Matka Maria Weronika od Najświętszego Oblicza, przeorysza łódzkiego klasztoru, abp. Ryś odwiedza siostry już po raz kolejny. To dla nas wielkie wydarzenie, ponieważ przychodzi jako pasterz, ale przede wszystkim jako nasz Ojciec – dodaje.

„A wczora z wieczora”, „Bracia patrzcie jeno”, „Raduj się, śpiewaj pieśń” – to tylko niektóre kolędy, jakie zostały wyśpiewane przez Siostry Karmelitanki Bose przy akompaniamencie gitarowym metropolity łódzkiego.

W ostatnim czasie nasz klasztor przeszedł częściowy remont związany z wymianą instalacji elektrycznej, zaadoptowaniem części furtiańskiej do części klauzurowej oraz generalnym remontem ścian i podłóg po przeszło 40 letniej przerwie – tłumaczy matka Maria Weronika. Nie odbyłoby się to gdyby łaska Boża oraz hojność naszych ofiarodawców – dodaje przeorysza.

Reklama

Po wspólnym kolędowaniu abp Ryś pobłogosławił i poświęcił odnowioną część klasztoru – klauzury.

Klasztor ss. Karmelitanek Bosych w Łodzi, został założony przez Karmelitanki przemyskie 10 maja 1928 r. Budynek klasztorny wybudowano w latach 1933-35, natomiast budowa kościoła trwała z przerwami od 1939 do 1952 roku. W tej chwili w klasztorze jest 12 sióstr, 8 profesek wieczystych, jedna profeska czasowa, jedna nowicjuszka i jedna aspirantka. Siostry przebywają za tzw. klauzurą papieską, prowadząc życie w ukryciu przed światem oddając się modlitwie i pokucie.

pa, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę