Kuria drohiczyńska o doniesieniach dotyczących jednego z księży: sprawa jest badana od półtora miesiąca

Gazeta Wyborcza ujawniła, że jeden z duchownych diecezji drohiczyńskiej wymieniał wiadomości o charakterze seksualnym z innym mężczyzną. "Treść wypowiedzi zasługuje niewątpliwie na surową ocenę i jest oburzająca" - czytamy w komunikacie kurii w Drohiczynie.

fot. Mariana C./Catkopic

Do „Gazety Wyborczej” zgłosił się mężczyzna, 24-letni Sebastian, który korespondował z ks. Łukaszem Gołębiowskim, kapelanem biskupa Antoniego Pacyfika Dydycza i dyrektorem Caritas diecezji drohiczyńskiej.

W artykule przytoczono fragmenty dialogów między 24-latkiem a księdzem. Ks. Łukasz składał mi różnorakie propozycje seksualne. Wyznawał, że był już w kilku gejowskich związkach i szuka kolejnego – relacjonuje mężczyzna.

ZOBACZ TEŻ: Abp Guzdek przeprasza wiernych za ks. Dębskiego. „Nie ma zgody na takie postępowanie”

Reklama
Reklama

Kuria komentuje: kapłan zaprzecza, że brał udział w gorszącym dialogu

W komunikacie opublikowanym we wtorek kuria w Drohiczynie poinformowała, że sprawa ks. Gołębiowskiego „jest badana od półtora miesiąca”.

„Opisany w artykule kapłan zaprzecza jakoby to on brał udział w niemoralnym i gorszącym dialogu, którego fragmenty przytacza medialny przekaz. Treść wypowiedzi zasługuje niewątpliwie na surową ocenę i jest oburzająca, ale ich autorstwo musi być zweryfikowane na odpowiedniej drodze. Tezę medialną o rzekomej zwłoce władzy diecezjalnej w reakcji wobec opisanego kapłana studzi kan. 196 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, który mówi, że „pozbawienie urzędu, stanowiące karę za przestępstwo, może być dokonane tylko zgodnie z przepisami prawa” – brzmi komunikat kurii.

„Ubolewamy nad tym, że sprawa opisana w artykule daje okazję do mówienia źle o Kościele i zapewniamy o woli rzetelnego jej wyjaśnienia” – czytamy w komunikacie podpisanym przez kanclerza kurii.

Reklama
Reklama

kh, Gazeta Wyborcza/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę