Nasze projekty

„Ku uzdrowieniu”. Trwa nabór do grupy terapeutycznej dla osób zranionych w Kościele

Do końca marca trwa nabór do grupy terapeutycznej "Ku uzdrowieniu", kierowanej do osób zranionych wykorzystaniem seksualnym w Kościele. Udział w grupie jest nieodpłatny, a spotkania odbywają się w Krakowie.

fot. Eric Ward/unsplash.com

W Krakowie rozpoczęła pracę grupa wsparcia terapeutycznego dla osób zranionych wykorzystaniem seksualnym w Kościele. Pomoc kierujemy do tych osób dorosłych, które doświadczyły wykorzystania seksualnego w okresie małoletności, w stanie niepełnosprawności lub bezradności, a dzisiaj zmagają się z cierpieniem – mówią pomysłodawcy.

Praca psychoterapeutyczna grupowa posiada swoją specyfikę i oczywiście różni się od psychoterapii indywidualnej. W pracy grupowej istnieją takie czynniki, których pacjent nie ma możliwości doświadczyć w pracy indywidualnej. Uczestnicy psychoterapii grupowej mogą usłyszeć w jaki sposób inne osoby przeżywają swoje cierpienie, czy też jak sobie z nim radzą. W psychoterapii grupowej osoby udzielają sobie wzajemnie wsparcia, pomagają spojrzeć na życiowe, często bardzo traumatyczne wydarzenia z innej perspektywy – tłumaczą terapeuci.

Grupa ma charakter półotwarty, oznacza to, że można do niej dołączyć jeszcze przez najbliższe dwa miesiące. Osoby, które dołączą będą uczestniczyły na zasadach obowiązujących w grupie. Zgłoszenia można dokonać do końca marca. Z grupy terapeutycznej „Ku uzdrowieniu” mogą skorzystać osoby dorosłe. W tym cyklu przewidziane jest dziesięć spotkań, każde z nich składa się z dwóch półtoragodzinnych sesji pomiędzy którymi jest półgodzinna przerwa. Spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu – podkreślają organizatorzy.

Reklama

Udział w grupie jest nieodpłatny. Zapisać można się przez formularz znajdujący się na stronie kuuzdrowieniu.pl, po otrzymaniu zgłoszenia organizatorzy skontaktują się telefonicznie. Zapisu można dokonać także pod numerem telefonu 12 260 75 14 od poniedziałku do piątku w godz. 17.00-20.00. Spotkania odbywają się w Krakowie. Miejsce spotkań to siedziba Fundacji Towarzyszenia Rodzinie przy ul. Faustyny 70 w Krakowie.

materiały prasowe, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę