Nasze projekty

Ks. Kowalski: sakrament małżeństwa odbija w sobie miłość Chrystusa do Kościoła

"Małżeństwo to sakrament, który odbija w sobie miłość Chrystusa do Kościoła i Kościoła do Chrystusa” - mówił ks. Marcin Kowalski, współautor "Jutro Niedziela" i członek Papieskiej Komisji Biblijnej, w Poranku "Siódma9".

fot. Samantha Gades/Unsplash

Biblista przybliżył podczas audycji czytania, które usłyszymy w najbliższą niedzielę. Jest wśród nich fragment listu św. Pawła Apostoła do Efezjan dotyczący miłości małżeńskiej.

W czytaniu, które rzeczywiście jest kontrowersyjne i brzmi bardzo patriarchalnie, Paweł najpierw wzywa żony i mężów, aby byli sobie poddani w Chrystusie, czyli żeby nawzajem oddawali sobie życie. Czasownik «hypotasso», który wykorzystuje tu św. Paweł mówiąc o poddaniu, używa, kiedy mówi o tym, że Jezus oddaje wszystko w ręce Boga Ojca i poddaje Mu się. Poddanie mężczyzny kobiecie i kobiety mężczyźnie ma wzorować się na relacji Chrystusa z Ojcem. Ma być pełne miłości, wolności, nieniewolnicze i nie relegujące kogoś na margines mojego życia – mówił ks. Kowalski.

„To odbicie miłości Chrystusa do Kościoła”

W tym pięknym obrazie małżeństwa ukrywa się jedna z najgłębszych definicji małżeństwa, sakramentu, który odbija w sobie miłość Chrystusa do Kościoła i Kościoła do Chrystusa – dodał biblista.

Reklama
Reklama

W rozmowie podjęto także temat pierwszego czytania i 24. rozdziału Księgi Jozuego, dotyczącej ceremonii odnowy przymierza z Bogiem oraz rozdziału Ewangelii wg św. Jana dot. słów Jezusa o Chlebie Żywym.

kh/Siódma9/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę