Nasze projekty

Ks. Kowalski: Niedzielna Ewangelia to zaproszenie do najpiękniejszej drogi naszego życia, drogi z Panem

"Niedzielna Ewangelia jest o drodze. To zaproszenie do najpiękniejszej drogi naszego życia, drogi z Panem, który wyzwala i daje wypoczynek. Drogi, w którą wyruszył także nasz Pan. Może w te wakacje warto sobie zaplanować też trochę takiej Bożej drogi” – powiedział w Poranku „Siódma9” ks. prof. Marcin Kowalski („Jutro Niedziela”).

fot. Francesco Gallarotti/unsplash.com

Piątkowa rozmowa redaktora Karola Gaca z ks. prof. Marcinem Kowalskim dotyczyła Czytań XIX Niedzieli Zwykłej. W piątkowej rozmowie mówiono między innymi o czytaniach z Księgi Mądrości, a także o Ewangelii wg św. Łukasza. Mieliśmy Noc Wyjścia, Noc Abrahama, a mamy jeszcze Noc Mesjasza – zauważył ks. Kowalski.

Mesjasz wędruje. Co prawda wrócił do Ojca, ale jest także w drodze powrotnej do nas. Wraca też codziennie podczas Eucharystii. Mesjasz chce być blisko nas. «Wędruje nocą» – jak mówi Ewangelia wg św. Mateusza. Mesjasz to «Pan Młody, który wędruje nocą na spotkanie z Panną Młodą». To przepiękny obraz, który uświadamia nam, że tak samo wiele trudu, jak my wkładamy w naszą życiową drogę, wkłada również Bóg, który chce się z nami spotkać i bardzo chce, abyśmy «spotkali się u drzwi, jak tylko zakołacze» – dodał współautor „Jutro Niedziela” w Poranku „Siódma9”.

Niedzielna Ewangelia jest o drodze. To zaproszenie do najpiękniejszej drogi naszego życia, drogi z Panem, który wyzwala i daje wypoczynek. Drogi, w którą wyruszył także nasz Pan. Może w te wakacje warto sobie zaplanować też trochę takiej Bożej drogi – jakiś rekolekcji, odpoczynku przy Nim. Może dzień, kilka dni w takiej drodze, która pozwoli nam odpocząć, czy właściwie odnaleźć sens swojej drogi, byłyby bardzo bardzo wskazane – podsumował ks. Marcin Kowalski.

Reklama

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy:

pa, siodma9.pl/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę