Nasze projekty

Koronawirus w opactwie cystersów w Mogile

W związku z wykryciem wirusa SARS-CoV-2 u jednego z członków wspólnoty mnisi opactwa mogilskiego pozostają w kwarantannie. Zamknięta dla wiernych jest bazylika Krzyża Świętego.

„Zarażony współbrat przebywa w miejscu izolacji poza klasztorem. Kwarantanna obejmuje teren klauzury zakonnej oraz bazylikę Krzyża Świętego” – piszą zakonnicy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej opactwa.

W związku z tym Msze św. będą odprawiane według zamówionych intencji, ale bez udziału wiernych, w kaplicy za klauzurą klasztorną, zamknięta jest bazylika Krzyża Świętego.

Mnisi informują ponadto, że śluby i pogrzeby będą odprawiane po wcześniejszych ustaleniach z zainteresowanymi. Niedzielna Msza św. chrzcielna o 14.00 będzie prawdopodobnie sprawowana w kościele św. Bartłomieja Ap. Nieczynna jest kancelaria parafialna. Ojcowie cystersi proszą, by pilne sprawy zgłaszać na furcie klasztornej.

Reklama
Reklama

W związku z wykryciem wirusa SARS-CoV-2 u jednego z członków naszej wspólnoty – mnisi opactwa mogilskiego – pozostają w…

Posted by Opactwo Cystersów w Mogile on Monday, October 5, 2020

Reklama
Reklama

Bazylika w opactwie ojców cystersów w Krakowie-Mogile jest najstarszym polskim sanktuarium Krzyża Świętego.

Opactwo mogilskie jest kolejnym sanktuarium czasowo zamkniętym z powodu koronawirusa. Wczoraj pojawiła się informacja o zakażeniu wirusem SARS-CoV-2 u przeora klasztoru paulinów w Warszawie, wcześniej zamknięte były m.in. opactwo benedyktynów w Tyńcu czy krakowska bazylika jezuitów.

CZYTAJ TEŻ: “Miejsca święte są opustoszałe”. Ziemia Święta w czasie pandemii koronawirusa

Reklama

ah, KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę