Nasze projekty

Koronawirus u benedyktynów w Tyńcu

Tygodniową kwarantannę nałożono na benedyktynów z opactwa w Tyńcu. U jednego z zakonników stwierdzono koronawirusa.

O sytuacji w Tyńcu poinformował na fanpage’u Duszpasterstwa Młodzieży KARP br. Jakub Biel OSB. W poście zapowiedział, że do 26 września wszyscy zakonnicy będą objęci kwarantanną. Jak wyjaśnił, wszyscy bracia czują się dobrze. – Chory brat wyjechał z klasztoru dwa dni temu nie wiedząc, że jest chory. Nie ma objawów. Przebywa w izolacji – czytamy w poście. Wspólnota zakonna miała kontakt z zakażonym w miniony czwartek.

Jak informują benedyktyni niedzielne Msze Święte w kościele opactwa odbędą się bez zmian i będą sprawowane przez kapłanów z zewnątrz. Na stronie internetowej wyjaśnili, że kwarantanna obejmuje teren klauzury mniszej, ale od poniedziałku będzie nią objęty także kościół opactwa, gdzie zakonnicy będą kontynuować modlitwę Liturgią Godzin i sprawowanie Mszy św. wyłącznie w zamkniętym gronie wspólnoty zakonnej.

Kościół będzie całkowicie zamknięty w dniach 21-25 września. W tym okresie zachęcamy do jednoczenia się z nami w modlitwie za pośrednictwem portalu Tyniec.tv.

Reklama
Reklama

Br. Jakub Biel OSB zapewnił, że ministranci i schola jeśli tylko chcą, mogą normalnie podjąć swoją posługę. Deklaruje także duszpasterską opiekę mimo kwarantanny.

Będę informował na bieżąco o naszej sytuacji.  Ze swojej strony BĘDĘ ROBIŁ WSZYSTKO żeby w tym czasie otoczyć Was troską duszpasterską za pośrednictwem internetu!

Reklama
Reklama

Drodzy Uczestnicy DM KARP i wszyscy nasi sympatycy!Jeden z braci tynieckiego klasztoru jest chory na Covid.Od…

Posted by Duszpasterstwo Młodzieży KARP Tyniec on Saturday, September 19, 2020

os/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite