Nasze projekty

„KAROLEK”, czyli festiwal teatralny skupiony wokół postaci św. Jana Pawła II. Jak wziąć w nim udział?

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zaprasza wszystkich miłośników teatru, sztuki i kultury żywego słowa do udziału w II edycji Festiwalu Małych Form Teatralnych KAROLek. Termin zgłoszeń upływa 24 maja.

fot. materiały organizatorów

Konkurs ma na celu poprzez inspirację osobą św. Jana Pawła II rozwijanie zdolności aktorskich wśród dzieci i młodzieży. W przeglądzie mogą uczestniczyć zespoły teatralne, skupiające dzieci, młodzież i dorosłych, działające w szkołach podstawowych, ponadpodstawowych, placówkach kultury, ośrodkach wychowawczych i innych podmiotach prowadzących działalność kulturalną a także osoby indywidualne.

Podczas festiwalu należy przedstawić spektakl w dowolnie wybranej, co do formy i tematu, wypowiedzi teatralnej (teatr dramatyczny, muzyczny, monodram, pantomima, itp.), nawiązującej do wybranych dzieł Jana Pawła II, tekstów własnych bądź innych autorów, zawierające wartości i przesłania głoszone przez Papieża Polaka. Przy doborze repertuaru i jego opracowaniu teatralnym (tworzenie scenariusza, scenografia, reżyseria, muzyka, ruch) należy kierować się zarówno walorami artystycznymi i wychowawczymi utworów, jak i własną inwencją artystyczną oraz możliwościami wykonawczymi zespołów.

Termin zgłoszeń upływa 24 maja 2024

Szczegóły na stronie i w regulaminie: https://idmjp2.pl/2024/05/ii-festiwal-malych-form-teatralnych-karolek-i-festiwal-malych-form-teatralnych-karolek/

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę