Nasze projekty

Kard. Nycz: prawdopodobnie z kard. Wyszyńskim zostanie beatyfikowana także m. Elżbieta Czacka

W wywiadzie udzielonym KAI kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski zapowiedział, że najprawdopodobniej wraz z Prymasem Wyszyńskim błogosławioną zostanie ogłoszona również Matka Elżbieta Czacka.

Niewątpliwie beatyfikacja kard. Wyszyńskiego jest nam potrzebna a jeśli jeśli Pan Bóg pozwoli, to będzie to beatyfikacja podwójna: wraz z Prymasem błogosławioną zostanie ogłoszona Matka Elżbieta Czacka. Kard. Wyszyński był z nią bardzo związany, nie tylko przez pięć lat podczas wojny, kiedy przebywał w Laskach, ale i w całym okresie powojennym aż do jej śmierci. Mieli wspólnego ducha – powiedział metropolita warszawski.

Kard. Nycz podkreślił również, że ta beatyfikacja jest nam potrzebna i nie chciałby, żeby jej termin został ponownie przełożony. Cokolwiek się wydarzy do późnej wiosny 2021 roku, nie chciałbym, żeby termin tego wydarzenia był ponownie przełożony. Powinno być ono skromne, ale zarazem godne. Skromne, żeby było wyrazem tego czasu, nie tylko przez to, że ludzie będą musieli mieć założone maseczki, ale w znaczeniu wydarzenia, które będzie bardzo głębokie, bardzo ważne, bardzo modlitewne ale zrobione skromnymi środkami. Pamiętajmy, że w niektórych sektorach gospodarki ludzie już są biedni, a będą jeszcze biedniejsi, bo pandemia jakiś czas jeszcze potrwa, niestety. A ta beatyfikacja powinna być znakiem naszych czasów – mówił.

PRZECZYTAJ TEŻ: Papież zatwierdził cud za wstawiennictwem Matki Elżbiety Czackiej

Reklama
Reklama

kh/KAI

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę