Jak mały Kacper wywołał eksplozję dobroci

Przytulanki, domowe przetwory, ręcznie robione ozdoby świąteczne, bilety do teatru - wszystko, cokolwiek można uznać za wartościowe od kilku dni trafia co chwilę na aukcję na Facebooku. Tysiące ludzi z całej Polski dorzucają swoje grosze aby ratować małego Kacperka.

Chłopiec ma zdiagnozowaną bardzo rzadką chorobę, SMA czyli rdzeniowy zanik mięśni typu I, na który lek istnieje od niedawna w USA i już nazywany jest najdroższym lekiem świata. Rodzice chłopca mają niewiele czasu aby zebrać niewyobrażalną kwotę 8 mln zł.

To prawda, że takich zbiórek i takich pospolitych ruszeń serc i portfeli Polaków było w ostatnim czasie wiele. Ta jednak jest o tyle wyjątkowa, że w dużej mierze oparta jest na spontanicznym geście dorzucenia czegoś więcej dla Kacperka, niż szybkiego przelewu internetowego. Tu dorzucamy czas. Energię. Pomysł. Działanie.

Ludzie wystawiają na aukcje dla tego chłopca dosłownie wszystko. Naklejki „Gangu Słodziaków”, maskotki Słodziaków, własnoręcznie produkowane piwo, własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne, blachy pysznego domowego ciasta, przejazdy nietypowymi pojazdami, bilety do kina, vouchery do salonów piękności… Cokolwiek ma jakąś wartość i mogłoby się komuś przydać jest wystawiane na grupie na Facebooku i – co najważniejsze – szybko znajduje nabywców. Ci wpłacają deklarowaną kwotę na konto zbiórki dla Kacperka a dowód wpłaty pokazują „sprzedającemu”. Koło dobra się kręci, a niespełna dwuletni chłopiec przybliża do terapii w USA, która uratuje mu życie.

Reklama
Reklama

Masz coś do zlicytowania dla Kacperka?
Chciałbyś coś kupić, wspierając zbiórkę?
Grupa na Facebooku jest otwarta i może dołączyć każdy>> https://www.facebook.com/groups/654529701723252/

Zbiórka na leczenie chłopca prowadzona jest na portalu SiePomaga >>

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę