Nasze projekty

„Integralny pro-life”. Klub Jagielloński zaprasza na debatę i wystawę

Czasopismo „Pressje” wydawane przez Klub Jagielloński postanowiło pokazać, że hasło „pro-life” ma wiele wymiarów i potencjał znacznie wykraczający poza znane dotąd ramy. Między 1 a 3 lipca w Krakowie odbędzie się wystawa nieoczywistych dzieł o życiu i śmierci. Wydarzeniu towarzyszyć będą dyskusje z publicystami, wśród których pojawi się m.in. Aneta Liberacka, redaktor naczelna Stacji7.

Fot. Nathan Dumlao/Unsplash

„Bycie pro-life to nie tylko prawne zakazy! Jeśli zależy nam, żeby postawa pro-life była bardziej popularna, to trzeba zacząć opowiadać „opcję za życiem” w integralny sposób. Zmienić estetykę, na poważnie dyskutować o katolickiej antropologii i biologii, lobbować za przyjęciem systemowych reform wspierających rodziny wychowujące dzieci z niepełnosprawnościami” – podkreślają organizatorzy wydarzenia.

W piątek 1 lipca o g. 19:00 rozpocznie się dyskusja pt. Jak być pro-life inaczej z udziałem Anety Liberackiej (Stacja7), Elżbiety Wiater (m.in. W drodze, Przewodnik katolicki, Christianitas) i Konstantego Pilawy (Pressje). Spotkanie poprowadzi Marta Sicińska, a rozmowa dotyczyć będzie tekstu z najnowszego numeru “Pressji”, w którym Konstanty Pilawa przybliża, czym jest tytułowy Integralny pro-life.

Wydarzenie będzie jednocześnie otwierać trzydniową wystawę poświęconą życiu płodowemu, trwającą od 1 do 3 lipca. Zostaną na niej zaprezentowane prace polskich artystów, którzy afirmatywnie podchodzą do tego tematu w sztuce, takich jak ADU, Tomasz Biłka OP, Katarzyna Fydrych, Kamila Krzwina, Łukasz Murzyn.

Reklama

W sobotę 2 lipca o 15:00  odbędzie się dyskusja pt. „Memento mori xD”, kultura znieczulenia i pornografia śmierci. Goście: Kamil Wons (Pressje), Łukasz Serwiński (Fundacja InCanto), Marcin Makowski (Interia.pl) Poprowadzi: Judyta Dąbrowska.

W niedzielę 3 lipca o 18:00 finisaż wystawy. Goście: ADU, Ewa Białecka, Katarzyna Fydrych, Kamila Krzewina, Łukasz Murzyn Poprowadzi: Judyta Dąbrowska.

Wszystkie wydarzenia odbywają się w krakowskiej siedzibie Klubu Jagiellońskiego (Rynek Główny 34, III piętro). Wstęp jest wolny. Siedziba zaaranżowana na galerię sztuki otwarta jest w następujących godzinach:

Reklama

Piątek: 19:00 – 21:00

Sobota: 10:00 – 20:00

Niedziela: 10:00 – 20:00

Reklama

Klub Jagielloński/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę