Hosanna Festiwal zbliża się wielkimi krokami! To ostatnia chwila, aby wysłać zgłoszenie

Wielkimi krokami zbliża się już XXIX edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Hosanna Festival, który odbędzie się w dniach 16-18 września w Siedlcach.

fot. materiały prasowe organizatorów

U progu swej historii był Diecezjalnym Przeglądem Piosenki Religijnej, z czasem zyskał rangę ogólnopolską i zmienił nazwę. Gromadzi dziesiątki młodych i utalentowanych muzyków z całej Polski oraz liczną publiczność.

Znani są już artyści, którzy wystąpią na festiwalowej scenie. W sobotę będzie to Exodus 15 – zespół jest częścią Fundacji Fundacji Proem, chrześcijańskiej misji, działającej w Polsce od ponad 25 lat, której celem jest dotarcie z ewangelią do każdego człowieka.

„To grupa przyjaciół, którą połączyła miłość do muzyki oraz chęć służenia Bogu i ludziom. Grają inspirującą ludzi muzykę uwielbienia dla Boga oraz tworzą nowoczesną muzykę dla dzieci i rodzin” – zapowiadają organizatorzy.

Reklama
Reklama

Niedzielny wieczór będzie również ciekawy, bo dla uczestników festiwalu zaśpiewa Arka Noego. „Po dwóch latach powrócą na festiwalową scenę, by ponownie rozgrzać nasze serca!” – przekazali organizatorzy.

Arka Noego to dziecięcy zespół muzyczny wykonujący piosenki o tematyce religijnej. Nieoficjalnie powstał już w roku 1999, gdy z okazji pielgrzymki papieża Jana Pawła II telewizyjna redakcja katolicka szukała odpowiedniej piosenki i wykonawców mających uświetnić wizytę. Powstały wtedy utwór „Tato” (Nie boję się, gdy ciemno jest) został wielkim przebojem, a twórcy programu „Ziarno” zasugerowali nagranie kolejnych.

Zgłoszenia na festiwal potrwają tylko do najbliższej niedzieli, 28 sierpnia, dlatego to już ostatni moment na przesłanie nagrań. „Jedno jest pewne – będzie się działo!”- zapowiadają organizatorzy.

Reklama
Reklama

Wszelkie bieżące informacje są podawane w mediach społecznościowych festiwalu: >>>Facebook, >>>Instagram i >>>na stronie internetowej.

kh, mat. prasowe/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę