Hiszpańska młodzież pielgrzymowała na Jasną Górę. Szli szlakiem Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej

Po 5 dniach wędrówki z Krakowa, w święto patrona Hiszpanii św. Jakuba Starszego, na Jasną Górę dotarła wczoraj prawie 70-osobowa grupa młodzieży pochodzącej z dwóch barcelońskich parafii. To inicjatywa posługującego w nich ks. Ferrana Lorda Donata, który swoje powołanie odkrył podczas Światowych Dni Młodzieży z Janem Pawłem II w 1991r.

Jasna Góra News/Twitter.com

Poniedziałkowa pielgrzymka jest też owocem Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. Wówczas to młodzież i kapłani z Hiszpanii rozlokowani byli w domach w Wieliczce. Tak narodziły się znajomości i przyjaźnie. Dziś ich pilotem był Paweł Gawor z parafii św. Franciszka w Wieliczce. Młodzi Katalończycy pochodzą z dwóch barcelońskich parafii św. Rafała i św. Mateusza. 19 lipca przylecieli do Polski, zwiedzili Kraków, a 21 lipca wyruszyli po modlitwie w Kaplicy Arcybiskupów Krakowskich przy Franciszkańskiej 3. Szli szlakiem Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej.

Młodzi w drodze poznawali też postać św. Jana Pawła II, jak go nazywali „Lolka”. Np. w ciągu dnia 3 razy sięgali po teksty papieża, rozważając je wspólnie.

Reklama

Ks. Ferran Lord Donat jest wciąż zafascynowany Janem Pawłem II. Nawet młodzi na koszulkach mieli m.in. napis „Czas ucieka, wieczność czeka”, który Karol Wojtyła widział od dzieciństwa na ścianie Bazyliki Ofiarowania NMP w Wadowicach.

Jak tłumaczył chciał, by papież z Polski stał się bohaterem także dla młodych Hiszpanów. Jan Paweł II miał klucze do wieku XXI. Jego wraz ze św. Faustyną Kowalską, św. Maksymilianem Kolbe i św. Edytą Stein porównać można do złotego wieku w Hiszpanii ze św. Janem od Krzyża, św. Teresą Wielką – powiedział hiszpański kapłan.

„Modliliśmy się razem i razem się radujemy”

Ana ma 16 lat i jest w Polsce po raz pierwszy. Jak przyznała, choć czasem było trudno, to w grupie łatwiej było wszystko pokonać. Śpiewaliśmy razem, modliliśmy się i razem się radujemy – opowiadała dziewczyna. Ana jasnogórski wizerunek Maryi po raz pierwszy zobaczyła teraz w Polsce, najpierw w krakowskich kościołach.

Reklama

Na pierwszym noclegu w remizie, strażacy „odpalili wóz”, włączyli węża i był prysznic dla wszystkich, inny nocleg przypadł w sali gimnastycznej. Super bien, było wspaniale – chwaliła młodzież. W pielgrzymce wzięli udział młodzież w wieku od 13 do 28 lat.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę