Nasze projekty

Harcerze przed Bożym Narodzeniem zawieźli na Ukrainę 250 paczek

150 paczek żywnościowych i 100 paczek ze słodyczami dla dzieci zawieźli Polakom na Ukrainie harcerze z Obwodu Płockiego Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej w Płocku w ramach „Akcji Paczka”. Przed Bożym Narodzeniem zostały one przekazane osobom i rodzinom żyjącym w trudnych warunkach materialnych

Zbiórka darów dla Polaków na Ukrainie w ramach „Akcji Paczka” odbyła się kościołach w Płocku: w parafii św. Zygmunta (katedralnej), św. Bartłomieja (farnej), Krzyża Świętego, Świętego Ducha, św. Benedykta oraz w diecezji: w Słupnie, św. Wojciecha w Nasielsku, św. Michała Archanioła w Płońsku i kościele w Maszewie (parafia Brwilno). Akcję wsparło także LO im. Marsz. St. Małachowskiego oraz sklepy PSS Zgoda w Płocku.

Dzięki hojności płocczan i diecezjan z zebranych darów udało się przygotować 150 paczek z żywnością oraz 100 paczek dla dzieci ze słodyczami. Zebrano też środki czystości oraz używane ubrania w dobrym stanie.

Reklama

21 harcerzy zawiozło paczki przed świętami Bożego Narodzenia Polakom w Zdołbunowie na Ukrainie (okolice Równego). Wrócili tam po 11 latach, bo od tylu lat prowadzona jest świąteczna „Akcja Paczka” dla Polaków na Wschodzie.

„Paczki roznosiliśmy wspólnie z miejscowymi harcerzami. Trafiły do osób najuboższych, najczęściej do samotnych, starszych kobiet. Polacy witali nas ze wzruszeniem, dzielili się nami opłatkiem ze łzami w oczach, szczęśliwi, że ktoś o nich pamiętał. Nocowaliśmy również w polskich domach. Nasza młodzież mogła sama się przekonać, w jak trudnych warunkach żyją Polacy na Ukrainie” – relacjonuje Damian Wierkiewicz, przewodniczący zarządu Obwodu Płockiego ZHR.

Reklama

Płoccy harcerze wzięli też udział w Mszy św. w polskim kościele, a proboszczowi przekazali komunikanty, podarowane przez ks. Stefana Cegłowskiego, proboszcza parafii katedralnej w Płocku.


eg / Płock

Reklama

Katolicka Agencja Informacyjna

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite