Nasze projekty

Funkcjonariusze przeszukali budynki zakonu Sercanów. Sprawa ma związek z Funduszem Sprawiedliwości

Służby pojawiły się dziś rano w budynkach należących do zakonu Sercanów. Działania były prowadzone w miejscach wydzielonych do użytku fundacji Profeto, która jest beneficjentem Funduszu Sprawiedliwości.

fot. CC BY-SA 3.0/wikipedia.org

Rzecznik zgromadzenia ks. Włodzimierz Płatek SCJ w rozmowie z „Dziennikiem Polskim” przekazał, że funkcjonariusze weszli do trzech obiektów należących do zakonu sercanów: do Wyższego Seminarium Misyjnego Księży Sercanów w Stadnikach koło Krakowa, do części mieszkalnej klasztoru w Stopnicy oraz do siedziby zgromadzenia w Warszawie.

Działania te mają związek ze śledztwem w sprawie Funduszu Sprawiedliwości. Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego weszli dziś także do domów Zbigniewa Ziobry, byłego ministra sprawiedliwości oraz trzech innych polityków Suwerennej Polski: Michała Wosia, Dariusza Mateckiego i Marcina Romanowskiego.

Reklama

Zatrzymano cztery osoby

Według pojawiających się informacji zatrzymano cztery osoby, w tym trzech urzędników Ministerstwa Sprawiedliwości oraz jedną osobę będącą beneficjentem Funduszu Sprawiedliwości.

Fundusz Sprawiedliwości utworzono, kiedy ministrem sprawiedliwości był Zbigniew Ziobro. Pieniądze w funduszu pochodziły ze środków zarekwirowanych przestępcom. Miały być przekazywane na wsparcie ofiar przestępstw.

Wśród beneficjentów funduszu była fundacja Profeto, która buduje ośrodek dla pokrzywdzonych „Archipelag – wyspy wolne od przemocy”. Projektem tym kieruje ks. Michał Olszewski.

Reklama

opoka.org.pl, dziennikpolski24.pl/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę