Festiwal Psalmów Dawidowych w rocznicę śmierci rodziny Ulmów

Już jutro, 24 marca w rocznicę tragicznej śmierci rodziny Ulmów odbędzie się kolejny koncert w ramach Festiwalu Psalmów Dawidowych „Honorując Sprawiedliwych i Ocalonych” – „Psalmy Pokoju i Pojednania”.

fot. Manuel Nägeli/unsplash.com/domena publiczna/wikipedia.org

Jutro, 24 marca w rocznicę tragicznej śmierci rodziny Ulmów w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie odbędzie się Festiwal Psalmów Dawidowych „Honorując Sprawiedliwych i Ocalonych” – „Psalmy Pokoju i Pojednania”.

Festiwal Psalmów Dawidowych poświęcony jest pamięci Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, do których należy również rodzina Ulmów z Markowej. Jutrzejszy koncert podzielony zostanie na dwie części: polską i żydowską. Zostaną zaprezentowane utwory specjalnie skomponowane na tę okoliczność.

Jak piszą organizatorzy głównym celem Festiwalu Psalmów Dawidowych jest przede wszystkim podkreślenie dumy z Polaków, którzy ryzykowali własne życie, aby chronić życie innych, czego niekwestionowanym przykładem jest heroiczna postawa Rodziny Ulmów z Markowej.

Reklama
Reklama

Poprzez psalmy dawidowe stanowiące fundament modlitwy żydowskiej i chrześcijańskiej dąży się do ukazania wymiaru wrażliwości, która pozwala Żydom dziękować Bogu za ocalone życie, a Polakom za dar odwagi ratowania tego życia.

pa, fundacjasoar.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę