Nasze projekty

Dzieci z Podwórkowych Kółek Różańcowych pielgrzymowały na Jasną Górę. „Jesteście nadzieją Kościoła”

W niedzielę dzieci z Podwórkowych Kółek Różańcowych pielgrzymowały na Jasną Górę. "Ojciec Święty w swoim zawołaniu 'Cały Twój' mówi o więzi dziecka z Matką i prosi nas o przyjęcie testamentu Pana Jezusa, który z krzyża pokazuje Matkę Bożą i mówi, żeby Ona była także naszą matką" - mówił do dzieci bp Antoni Długosz.

fot. Aw58, praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, wikipedia.org/andrey.a.v, freepik.com

Hasłem tegorocznego spotkania były słowa św. Jana Pawła II: „Różaniec jest moją ulubioną modlitwą”. To już 24. ogólnopolska pielgrzymka tej wspólnoty.

Centralnym punktem była Msza św., której przewodniczył bp Antoni Długosz, biskup pomocniczy senior archidiecezji częstochowskiej. W homilii biskup częstochowski mówił o wydarzeniach, które sprawiają, że rodzina czuje radość. Jako jedno z takich wydarzeń przytoczył narodziny dziecka, a następnie kolejne ważne wydarzenia w jego życiu, m.in. chrzest czy bierzmowanie.

Biskup podczas homilii przypomniał także dzieciństwo Karola Wojtyły. W podobny sposób nakreślając ważne wydarzenia. Mama była bardzo słaba. Lekarze mówili, żeby nie rodziła tego dziecka, ale ona powiedziała, że chce urodzić, bo matka ma rodzić dzieci, a nie zabijać. Karolek się urodził! To była wielka radość, bo przed nim była siostra, ale żyła niedługo, dlatego Państwo Wojtyłowie pragnęli bardzo drugiego dziecka – mówił duchowny.

Reklama

Zwrócił uwagę, że Karol Wojtyła, będąc już papieżem napisał do dzieci list. Pisał w nim, że jesteście nadzieją Kościoła, jesteście nadzieją rodziny, dlatego też prosił Was o to, abyście ukochali rodziców i w tym pierwszym seminarium jakim jest rodzina przygotowywali się to czekających zadań – mówił do dzieci bp Długosz.

Przypomniał także, że Jan Paweł II w szczególny sposób zachęcał do odmawiana różańca. Ojciec Święty w swoim zawołaniu <<Cały Twój>>> mówi o więzi dziecka z Matką i prosi nas o przyjęcie testamentu Pana Jezusa, który z krzyża pokazuje Matkę Bożą i mówi, żeby Ona była także naszą matką – powiedział duchowny.

Całość homilii bp Antoniego Długosza można posłuchać tutaj:

Reklama

marsz.info.pl, radiomaryja.pl,pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę