Nasze projekty

Dodatkowe restrykcje w kolejnym regionie. Nowe informacje ministra zdrowia

Wprowadzenie dodatkowych obostrzeń w województwie pomorskim oraz utrzymanie restrykcji w warmińsko-mazurskim, to najnowsze decyzje, które przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski w czasie konferencji prasowej.

Minister zdrowia przedstawił, jak wygląda liczba zachorowań w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców w poszczególnych województwach oraz zwrócił uwagę na wzrost liczby mutacji wśród ogółu zachorowań.

Prowadzimy monitoring mutacji, które są odpowiedzialne za rozwój pandemii. Na początku stycznia udział mutacji brytyjskiej wynosił ok. 10 proc., w lutym wzrósł do 10 proc., a najnowsze badania pokazują, że jest na poziomie – 25 proc. – powiedział.

Przekazał, że obostrzenia wprowadzone w województwie warmińsko-mazurskim zostaną przedłużone o kolejny tydzień, jednak nie od najbliższej soboty, lecz od 13 do 20 marca. Jedyną zmianą jest zmiana formuły nauczania ze zdalnego na hybrydowe.

Reklama
Reklama

Z powodu wzrostu liczby zachorowań w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców podobne restrykcje zostaną wprowadzone od 13 marca również w województwie pomorskim, zamknięte zostaną: hotele, galerie handlowe, muzea, galerie sztuki, baseny, czyli wszystko to, co zostało otwarte na początku roku w całej Polsce. Nauka w szkołach w systemie hybrydowym.

W pozostałych województwach przedłużono dotychczasowe obostrzenia.

kh/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite