Nasze projekty

Czy Episkopat będzie przekonywać do szczepień? Spotkanie ministra z biskupem

W środę minister zdrowia Adam Niedzielski spotka się z sekretarzem Konferencji Episkopatu Polski bp Arturem Mizińskim. Będzie przekonywał duchownego do tego, aby episkopat wsparł akcję szczepień przeciwko COVID-19.

źródło: Episkopat.pl

O spotkaniu poinformował w programie „Newsroom WP” minister zdrowia. Będę chciał porozmawiać, pokazać, że praca organiczna na poziomie każdej parafii, każdego księdza jest w stanie przekonać ludzi, którzy szanują autorytet Kościoła. Będę proponować, żeby na tym poziomie najniższym takie działania były podejmowane – stwierdził.

Widzę bardzo zróżnicowane postawy w Kościele względem szczepień. Są oczywiście postawy, które to negują, ale wydaje mi się, że punktem odniesienia powinien być papież Franciszek i jego interpretacja. Podejście, które jest jednoznacznie pozytywne dla szczepień, które pokazuje, że to jest pewien gest, który wykonujemy, aby chronić naszych bliźnich – przekonywał Niedzielski.

Kard. Nycz już zachęca do szczepień

Z kolei metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz w liście przesłanym do proboszczów zachęca ich, aby ci przekonywali do szczepień swoich parafian.

Reklama
Reklama

„W związku z trwającą pandemią Covid-19 i brakiem skutecznego lekarstwa Kościół Warszawski apeluje o podejmowanie akcji szczepień dla dobra całej społeczności. Przy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie, gdzie odbędzie się beatyfikacja kard. Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej, otwarto powszechnie dostępny punkt szczepień” – czytamy w piśmie.

Do tej pory w Polsce wykonano ponad 30 milionów szczepień. W pełni zaszczepiło się 14 milionów Polaków.

ag/wp.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę