Nasze projekty

Caritas Polska o zawieszeniu ks. Marcina Iżyckiego: „nie jest związane z działalnością Caritas”

"Informujemy, że organizacja realizuje w sposób nieprzerwany swoje działania pomocowe" - czytamy w komunikacie Caritas Polska.

fot. Caritas Polska

W środę rzecznik Konferencji Episkopatu Polski poinformował w krótkim komunikacie, że przewodniczący KEP, abp Tadeusz Wojda, zawiesił ks. Marcina Iżyckiego w pełnieniu funkcji dyrektora Caritas Polska.

„Wnioskował o to biskup diecezji warszawsko-praskiej, do której ks. Iżycki jest inkardynowany” – czytamy w oświadczeniu ks. Leszka Gęsiaka SJ.

W komunikacie nie podano powodów tej decyzji. „Sprawa ta nie jest związana z działalnością Caritas Polska, która działa w sposób nieprzerwany” – przekazał rzecznik KEP.

Reklama

Caritas Polska: organizacją zarządzają dotychczasowi zastępcy dyrektora

Do tej informacji odniosła się w krótkim oświadczeniu Caritas Polska. „W związku z zawieszeniem ks. Marcina Iżyckiego w roli Dyrektora Caritas Polska informujemy, że organizacja realizuje w sposób nieprzerwany swoje działania pomocowe. W tym momencie organizacją zarządzają dotychczasowi zastępcy dyrektora” – czytamy.

Zawieszenie nie jest związane z działalnością Caritas Polska, dlatego powstrzymujemy się od dalszych komentarzy w sprawie” – czytamy w komunikacie Caritas Polska.

ZOBACZ: Ks. Marcin Iżycki zawieszony w pełnieniu funkcji dyrektora Caritas Polska

Reklama

kh/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę