Nasze projekty

Bp Zieliński: powołań nie ma mniej, ale mniej osób na nie odpowiada

"Dzisiaj niektórzy chętnie rozpisują się, nie ukrywając swojej radości ze spadku liczby powołań. Powołań na pewno nie ma mniej" - mówił bp Zbigniew Zieliński do ministrantów w czasie ich pielgrzymki do sanktuarium w Skrzatuszu.

fot. Konferencja Episkopatu Polski/Twitter

W diecezjalnym sanktuarium diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej w Skrzatuszu odbyła się pielgrzymka ministrantów. Tym razem do diecezjalnego sanktuarium przyjechało ok. 200 ministrantów z różnych parafii.

Mszy świętej w bazylice skrzatuskiej przewodniczył bp Zbigniew Zieliński. Koncelebrowało z nim kilkudziesięciu księży, opiekunów ministrantów.

Ważne, abyśmy będąc tutaj, ucieszyli się swoją obecnością i jeszcze bardziej poczuli się wspólnotą. Przynależność do liturgicznej służby ołtarza jest okazją do doświadczenia ogromnej więzi i siły, jaka z niej płynie. Dzisiaj często podkreśla się to, co ludzi dzieli, a zapomina się o tym, co łączy. Nas, przybyłych tutaj do Skrzatusza, łączy pasja i miłość do służby przy ołtarzu – mówił w homilii bp Zieliński.

Reklama

Biskup nawiązał też do rozpoczętego w niedzielę Tygodnia Modlitw o Powołania. Dzisiaj niektórzy chętnie rozpisują się, nie ukrywając swojej radości ze spadku liczby powołań. Powołań na pewno nie ma mniej, natomiast na pewno jest mniej osób, które na powołanie Pana Jezusa odpowiadają – podkreślił biskup.

Po Eucharystii uczestnicy spotkania wzięli udział w pikniku ministranckim. Chętni mogli sprawdzić się w konkursie z wiedzy liturgicznej, albo zmierzyć się ze sobą na boisku piłkarskim.

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę