Nasze projekty

Bp Suchodolski: zacznijmy te 40 dni skupieni na pracy nad sobą

Zrób wszystko, aby po 40 dniach powiedzieć: jestem dzieckiem Boga! - apelował bp Grzegorz Suchodolski podczas Mszy św. w katedrze siedleckiej w Środę Popielcową.

fot. Episkopat News/flickr.com

Nie przyjmujmy łaski Bożej na próżno – apelował bp Grzegorz Suchodolski podczas Mszy św. w katedrze siedleckiej w Środę Popielcową. Eucharystia, połączona z obrzędem posypania głów popiołem, rozpoczęła okres modlitwy, postu i jałmużny.

Bp Grzegorz Suchodolski, rozważając odczytaną Ewangelię, wskazał, że to wszystko, co podejmujemy w Wielkim Poście, ma służyć zwalczeniu naszych wad i grzechów. To czas, aby wydać walkę swoim uzależnieniom, słabościom, niewiernościom wobec Pana Boga. Jesteśmy tu, aby powiedzieć: „Panie Boże zbyt dużo w moim życiu jest pobożności i praktyk na pokaz. Dzisiaj zaczynam te 40 dni skupiony na pracy nad sobą, na pracy wewnętrznej. Odkrywam, jaka jest moja wada główna, i chcę nad nią popracować – wskazał bp Suchodolski.

Hierarcha wskazał, że nadchodzący szczególny czas jest okazją do otwarcia na Boże słowo. Wokół nas jest za wiele słowa, które nie pochodzi od Pana Boga. Zbyt dużo jest naprawiaczy systemów politycznych, społecznych, medialnych, którzy nie mają źródła w Bożym słowie – akcentował hierarcha.

Reklama

„Zrób wszystko, aby po 40 dniach powiedzieć: jestem dzieckiem Boga!”

Biskup zauważył, że w codzienności troszczymy się o nasz wygląd zewnętrzny. Wielki Post jest takim czasem, aby oczyścić się w Panu Bogu i Jego łasce. Jednocześnie wskazał, abyśmy na okres pokuty poszukali pozytywnych postanowień, które ustawią nasz życie w kontekście Pana Boga i Jego obecności przy nas.

Bp Grzegorz Suchodolski powiedział, że Popielec jest ważną tradycją; istnieje jednak pewne zagrożenie – przyjęcia łaski Bożej na próżno; dzieje się tak, jeśli nie pozwalamy, aby ona nas przemieniała i czyniła na nowo dziećmi Bożymi. Chodzi o wejście w relację ze Zbawicielem. Finałem rozpoczętego, wielkopostnego czasu będzie odnowienie naszego przymierza z sakramentu chrztu, odnowienie dziecięctwa Bożego w nas. Dokona się to podczas Wigilii Paschalnej w Wielką Noc. Zrób wszystko, aby po 40 dniach powiedzieć: jestem dzieckiem Boga! – apelował bp Suchodolski.

KAI,pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę