Bp Solarczyk poświęcił dziś nowe, białe krzyże upamiętniające 121 nienarodzonych dzieci

"Wierzymy, że dzieci uczestniczą w pełni miłości Boga. Prosimy, aby otoczył On swoją mocą ich rodziców i bliskich" – modlił się bp Marek Solarczyk, w piątek na cmentarzu komunalnym w Radomiu, gdzie poświęcono nowe, białe krzyże upamiętniające 121 nienarodzonych dzieci.

fot. Episkopat News/flickr.com

Na cmentarzu komunalnym przy Ofiar Firleja w Radomiu poświęcono dziś nowe, białe krzyże upamiętniające 121 nienarodzonych dzieci. Przy ich grobach modlił się biskup radomski Marek Solarczyk. Z inicjatywą odnowienia nagrobków wyszli Rycerze Kolumba.

Wierzymy, że dzieci uczestniczą w pełni miłości Boga. Prosimy, aby otoczył On swoją mocą ich rodziców i bliskich. Prosimy również o umocnienie dla wszystkich, którzy przeżywają w tych dniach smutek z powodu śmierci nienarodzonych dzieci – modlił się bp Solarczyk.

Z inicjatywą odnowienia nagrobków wyszli Rycerze Kolumba. Jeden z naszych braci jest stolarzem i razem ze swoim kolegą wykonał te krzyże. Dzisiaj je zamontowaliśmy na cmentarzu, gdzie znajduje się kwatera dzieci nienarodzonych – powiedział Leszek Jagiełło z Rady Rycerzy Kolumba przy parafii MB Bolesnej w Radomiu.

Reklama
Reklama

Około 10–15% wszystkich ciąż kończy się poronieniem

Od 2009 roku w Radomiu pochówki dzieci nienarodzonych, które nie zostały odebrane przez rodziców, są finansowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu. Formalnie jest to zadanie gminy, ale realizowane przez nas – powiedział Marcin Gierczak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu.

Z danych Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu wynika, że ok. 20% nienarodzonych dzieci nie jest odbieranych przez rodziców ze szpitali. Obecnie na Firleju są cztery kwatery, gdzie są grzebane dzieci nienarodzone. W najbliższym czasie Rycerze Kolumba chcą postawić dwa pomniki dzieci nienarodzonych na cmentarzu przy ulicy Limanowskiego i Ofiar Firleja.

Przypomnijmy, że w Skarżysku-Kamiennej, Końskich i Starachowicach są groby dzieci nienarodzonych, a pomnik dzieci utraconych znajduje się w Pionkach.

Reklama
Reklama

Statystyki wskazują, że około 10–15% wszystkich ciąż kończy się poronieniem, z czego do 80% poronień dochodzi w pierwszym trymestrze ciąży.

pa, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę