Nasze projekty

Bp Regmunt przebywa w ciężkim stanie w szpitalu. Jest prośba o modlitwę

Emerytowany biskup zielongórsko-gorzowski Stefan Regmunt trafił we wtorek do szpitala, jego stan jest ciężki - poinformował bp Tadeusz Lityński oraz zaapelował o modlitwę.

fot. Flickr.com/Episkopat

„We wtorek związku z pogorszeniem się stanu zdrowia, został hospitalizowany bp Stefan Regmunt, emerytowany pasterz naszej diecezji. Obecnie, w stanie ciężkim, przebywa on na oddziale intensywnej terapii szpitala w Lubinie” – przekazał bp Lityński, biskup zielonogórsko-gorzowski.

Bp Lityński poprosił „wszystkich o podjęcie modlitwy w jego intencji, zarówno indywidualnie, jak i podczas liturgii oraz nabożeństw sprawowanych w kościołach całej diecezji”.

„Waszym modlitwom polecam również wszystkich chorych. Niech cierpienie, które jest ich udziałem, stanie się dla nich drogą do zjednoczenia z Chrystusem. Uzdrowienie chorych, módl się za nami” – czytamy w komunikacie.

Reklama

Ukarany za zaniedbania

Bp Stefan Regmunt w latach 2007-2015 był biskupem diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. W czerwcu 2021 roku Stolica Apostolska ukarała bp. Regmunta za zaniedbania w sprawach wykorzystywania seksualnego małoletnich przez dwóch kapłanów diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Duchowny otrzymał m.in. zakaz uczestniczenia w celebracjach lub publicznych spotkaniach na terenie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej oraz w gremiach KEP.

kh/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę