Bp Lechowicz zawierzył na Jasnej Górze swoją posługę, wojsko i służby mundurowe opiece Maryi

Biskup polowy Wiesław Lechowicz przewodniczył Apelowi Jasnogórskiemu w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze. W czasie rozważania zawierzył swoją posługę, wojsko oraz służby mundurowe opiece Maryi. Wspólnie z kapelanami Ordynariatu Polowego bp Lechowicz modlił się w intencji pokoju na Ukrainie, granicy polsko-białoruskiej oraz w naszej Ojczyźnie.

fot. JasnaGoraNews/Twitter.com

Modlitwa rozpoczęła się od odśpiewania pieśni „Bogurodzica”.

Na początku rozważania bp Wiesław Lechowicz zawierzył Matce Bożej swoją posługę wśród żołnierzy Wojska Polskiego i funkcjonariuszy służb mundurowych Maryi. Wypraszaj mi łaskę u Twego Syna i Mojego Pana, abym był wobec wszystkich tworzących Ordynariat Polowy odważnym świadkiem Chrystusa, czujnym stróżem Ewangelii i wiernym sługą tych, do których jestem posłany – modlił się nowy biskup polowy.

Bp Lechowicz zawierzył opiece Maryi, Hetmanki Żołnierza Polskiego, wojsko, funkcjonariuszy Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa i wszystkich służb mundurowych oraz ich rodziny. Ty, któraś strzegła w swoim sercu wszystkiego, co było związane z osobą Jezusa ustrzeż także tych, którzy stoją na straży naszej wolności, bezpieczeństwa i pokoju od wszelkich niebezpieczeństw duszy i ciała – mówił duchowny.

Reklama
Reklama

„Uczyń nas narzędziami pokoju”

Ordynariusz Wojskowy w modlitwie prosił także o pokój w naszej Ojczyźnie, na granicy polsko-białoruskiej i na Ukrainie. Uczyń nas narzędziami pokoju poprzez modlitwę, słowo i czyn. Wypraszaj też dla rządzących państwami i kierujących siłami zbrojnymi dar mądrości, dar roztropności i dar rady, by podejmowane przez nich decyzje wolne były od egoizmu i zachłanności, a służyły dobru człowieka i pokojowemu współistnieniu narodów – powiedział bp Lechowicz.

Apel zakończyło udzielenie pasterskiego błogosławieństwa przez abp. Wacława Depo, metropolitę częstochowskiego. abp. Tomasza Petę, arcybiskupa Astany w Kazachstanie i bp. Wiesława Lechowicza, Biskupa Polowego Wojska Polskiego.

Reklama
Reklama

pa, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę