Nasze projekty

Bp Janocha do maturzystów: Bóg nigdy się od was nie odwróci

"Niech Matka Boże pomoże wam jak najlepiej zdać egzamin dojrzałości i ten życiowy z wiary i człowieczeństwa" – życzył młodym bp Michał Janocha, który w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej odprawił mszę świętą w intencji maturzystów archidiecezji warszawskiej.

Z powodu pandemii doroczna pielgrzymka maturzystów nie mogła się odbyć w tradycyjnej formie. Dlatego w ich intencji modlił się bp Janocha wraz z księżmi i przedstawicielami młodzieży z Archidiecezji Warszawskiej.

Słowa “Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli” bp Janocha przekazał maturzystom jako najważniejsze dla ich dalszego życia. Zachęcał słuchaczy, aby patrzyli na swoje życie jako na drogę, na której Bóg stawia wiele osób, które prowadzą nas do odkrywania prawdy. Podkreślał, że warto wspomnieć z wdzięcznością swój chrzest, kiedy – jak mówił – “dokonało się coś rozstrzygającego w naszym życiu, bo staliśmy się dziećmi Boga”.

Biskup zapewniał młodych oglądających internetową i telewizyjną transmisję mszy św. z Jasnej Góry, że “Bóg nigdy się od nas nie odwróci”. Nie ma takiej siły, która by sprawiła żebyś przestał być synem lub córką swojego ojca oraz Boga – mówił. Nawet gdy w zmaganiu z grzechami doświadczamy bezradności jak Naaman który wiedział, że sam siebie z trądu nie wyleczy, Chrystus wyprowadza nas z naszych uprzedzeń, złych wspomnień, grzechów – zaznaczył.

Reklama
Reklama

Bp Janocha życzył maturzystom żeby nieustannie odkrywali tę prawdę, którą jest Chrystus. Możemy ją odkrywać wciąż na nowo i ta prawda może nas dźwigać. Jak mówił Jan Paweł II na Jasnej Górze: tu zawsze byliśmy wolni – przypomniał.

Niech Matka Boże pomoże wam jak najlepiej zdać egzamin dojrzałości i ten życiowy z wiary i człowieczeństwa – życzył młodym bp Janocha.

ZOBACZ: Bp Piotrowski do maturzystów: Odważnie szukajcie odpowiedzi

Reklama
Reklama

kh/awo/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę