Nasze projekty

Bp Artur Miziński zarażony koronawirusem. Sekretariat Episkopatu będzie pracował zdalnie

Jak informuje Biuro Prasowe Episkopatu, u bp. Artura Mizińskiego, Sekretarza Generalnego KEP potwierdzono zarażenie wirusem SARS-CoV2. Pracownicy Sekretariatu przeszli w tryb pracy zdalnej.

W ostatnim czasie pojawiały się już informacje o zachorowaniach wśród polskich biskupów. W zeszłym tygodniu potwierdzono go u bpa Romana Pindla (diec. bielsko-żywiecka) a także u abpa Wiktora Skworca (archidiecezja katowicka). We wtorek kuria w Opolu poinformowała, że koronawirusem zarażeni są bp Andrzej Czaja i bp Rudolf Pierskała.

ZOBACZ: Opole: Dwóch biskupów zarażonych koronawirusem

We wtorek wieczorem Biuro Prasowe Episkopatu poinformowało o wykryciu zakażenia u Sekretarza Generalnego KEP, bpa Artura Mizińskiego.

Reklama
Reklama

Reklama
Reklama

W minionym tygodniu bp Artur Miziński brał udział w Zebraniu Plenarnym KEP w Łodzi i w Pabianicach, na którym obecni byli biskupi z całej Polski. Było to drugie spotkanie hierarchów od czasu ogłoszenia stanu pandemii, pierwsze odbyło się w sierpniu na Jasnej Górze.

W czerwcu tego roku bp Miziński był już objęty kwarantanną, po tym jak u jednego z interesantów KEP-u wykryto koronawirusa. Informowano wtedy o pozytywnym wyniku na COVID u 8 pracowników Sekretariatu.

SPRAWDŹ TEŻ: Czechy: Tylko 6 osób może uczestniczyć w Mszy świętej

Reklama

os, Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę