Nasze projekty

Betlejemskie Światło Pokoju już w Pałacu Prezydenckim

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Pałacu Prezydenckiego. Z rąk harcerzy odebrał je prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. W krótkim przemówieniu podkreślił, że wraz ze światłem z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem, każdego roku przybywa do nas nadzieja na świat pełen dobra i blasku.

W uroczystości w Pałacu Prezydenckim w Warszawie uczestniczyli przedstawiciele organizacji harcerskich, objętych honorowym protektoratem przez prezydenta RP. Andrzeja Dudę – wraz z małżonką – przyjął Betlejemskie Światło Pokoju z rąk harcerzy Związku Harcerstwa Polskiego.

Dziękując za przyniesienie Światła do Polski Andrzej Duda podkreślił, że wraz z nim, co roku, przybywa do nas nadzieja na dobre życie oraz świat pełen dobra i blasku. „Jesteśmy wam wdzięczni, że tę akcję prowadzicie” – mówił prezydent RP.

Reklama
Reklama

Reklama
Reklama

Nawiązując do hasła tegorocznej wędrówki Betlejemskiego Światła Pokoju „W tobie jest światło” Andrzej Duda podkreślił, że słowa te stanowią szczególne przesłanie zwłaszcza dla skautów i harcerzy. „Światło jest w tobie, a więc to ty, swoją postawą i służbą, dajesz nadzieję i ciepło innym ludziom. Przenosisz tę nadzieję, jak przenosi się braterstwo między harcerzami” – mówił prezydent.

Przypominając o przyszłorocznych obchodach 100-lecia odzyskania niepodległości, Andrzej Duda zauważył, że harcerze świętować będą również 100-lecie powstania Związku Harcerstwa Polskiego, który narodził się z kilku istniejących w państwach zaborczych organizacji. Prezydent życzył, by był to wspaniały rok dla wszystkich polskich harcerzy, a także okazja do jak najlepszej współpracy różnych organizacji harcerskich i skautowych.

Reklama

Betlejemskie Światło Pokoju, od 1986 roku zapalane od płomienia w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem, przybywa do Polski od roku 1991. Trafia do tysięcy instytucji, organizacji i prywatnych domów na terenie całego kraju. Z Polski wędruje m.in. na Białoruś, Ukrainę i Litwę.

 


rl (KAI) / Warszawa

fot. Jakub Szymczuk/ KPRP

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite