Nasze projekty

Beatyfikacja Matki Czackiej i kard. Wyszyńskiego. Diecezje mogą za darmo pokazywać uroczystości

Każda diecezja będzie mogła zainstalować telebim w wybranym przez siebie miejscu, aby wierni mogli wspólnie, poprzez transmisję przeżywać uroczystości beatyfikacyjne kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej.

Fot. beatyfikacjamatkielzbietyczackiej.wordpress.com / Instytut Prymasowski

Z powodu obostrzeń liczba osób, które otrzymają kartę wstępu i wezmą udział w uroczystościach w Warszawie będzie bardzo ograniczona.

„Wobec tego zwracamy się z prośbą i zachęcamy wszystkich zainteresowanych beatyfikacją do łączności duchowej poprzez media. Beatyfikacja będzie transmitowana przez telewizję publiczną, która gotowa jest bezpłatnie dostarczyć sygnał telewizyjny do wszystkich zainteresowanych środowisk” – informuje komitet organizacyjny.

Każda diecezja otrzymała propozycję bezpłatnej instalacji telebimu w wyznaczonym przez siebie miejscu. W ten sposób wierni będą mogli uczestniczyć we wspólnej modlitwie i razem przeżywać uroczystości beatyfikacyjne kard. Wyszyńskiego i matki Czackiej.

Reklama
Reklama

Zainteresowane diecezje mogą kontaktować się mejlowo: [email protected] z dopiskiem „TRANSMISJE”.

Podwójna beatyfikacja w Warszawie

Beatyfikacja kard. Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej odbędzie się 12 września w Świątyni Opatrzności w Warszawie. Uroczystościom będzie przewodniczył kard. Marcello Semeraro, prefekt kongregacji ds. kanonizacyjnych.

Reklama
Reklama

Beatyfikacja będzie w Świątyni Opatrzności Bożej. bo ma to być beatyfikacja skromna, godna, na miarę możliwości pandemii, a taką można zrobić jedynie w dużej świątyni, a taką świątynię mamy w Warszawie – mówił kard. Kazimierz Nycz podczas wtorkowej konferencji prasowej.

W uroczystościach wezmą udział trzy grupy: polscy i zagraniczni koncelebransi, zaproszeni goście oraz delegacje wiernych z poszczególnych diecezji. Aktualna sytuacja pozwala na udział w beatyfikacji 7-8 tysięcy osób – w górnym kościele będzie około 2,5 tysiąca osób, w dolnym tysiąc, a na placu przed świątynią około 3,5 tysiąca wiernych.

kh/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę