Bartłomiej I: niech wszyscy ludzie na całym świecie uczą się na przykładzie Polski

"Chciałbym podziękować narodowi polskiemu za jego ogromną hojność, a także miłosierdzie i okazaną gościnność dla tych, którzy musieli uciekać przed wojną na Ukrainie" - powiedział prawosławny patriarcha Konstantynopola Bartłomiej I, który przebywa z wizytą w Polsce.

fot. Episkopat.pl

Bartłomiej I spotkał się w poniedziałek w Belwederze z prezydentem Andrzejem Dudą oraz jego małżonką Agatą Kornhauser-Dudą.

Bartłomiej I podkreślił, że w czasie wizyty w Polsce skupi się „na okazaniu solidarności i połączeniu się w modlitwie z milionami osób, które musiały opuścić swoje domy z powodu niczym nieusprawiedliwionej agresji i przemocy rozpętanej przez Rosję przeciwko suwerennej Ukrainie”.

Jestem tutaj po to, żeby spotkać się z milionami uchodźców, ale jestem tutaj również po to, żeby zachęcić uchodźców i wszystkich ludzi do okazywania istoty chrześcijaństwa, którą jest miłość w stosunku do bliźniego, a także dostrzeganie Chrystusa w każdym z naszych bliźnich – mówił.

Reklama
Reklama

„Niech wszyscy ludzie na całym świecie uczą się na przykładzie Polski”

Chciałbym powiedzieć i zapewnić wszystkich państwa, że cały świat patrzy na to, w jaki sposób Polska, a także inne kraje sąsiadujące z Ukrainą powitały i otworzyły swoje granice i swoje serca na tym błogosławionym kontynencie dla uchodźców z Ukrainy – powiedział arcybiskup Konstantynopola.

Jak podkreślił, „niech wszyscy ludzie na całym świecie uczą się na przykładzie Polski, na tym bezinteresownym przykładzie, ponieważ tylko prawdziwa miłość i bezinteresowna solidarność są w stanie pokonać siły zła i są w stanie zaprowadzić pokój na przyszłość”.

Reklama
Reklama

Po rozpoczęciu inwazji Rosji na Ukrainę patriarcha Bartłomiej zaapelował o zakończenie wojny i natychmiastowe powstrzymanie wszelkich aktów przemocy.

kh, PAP/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę