Nasze projekty

Abp Szal po beatyfikacji Rodziny Ulmów: Teraz czas na nas, nasze rodziny, naszą świętość!

„Zacznijmy od wspólnej modlitwy rodzinnej, nie wstydźmy się jej zaproponować pozostałym członkom rodziny. Podobnie jak Błogosławieni, rozpoznawajmy swoje pasje, zechciejmy się nimi dzielić i wspólnie je przeżywać” – pisze abp Adam Szal w liście do diecezjan po beatyfikacji Rodziny Ulmów.

fot. Episkopat News/flickr.com

Na początku swojego listu abp Szal przypomina, że beatyfikacja Józefa i Wiktorii Ulmów wraz z ich siedmiorgiem dzieci zgromadziła na placu beatyfikacyjnym około 37 tysięcy wiernych, tysiąc księży, a jednocześnie osoby wielu narodowości i religii. Hierarcha dziękuje też wszystkim komitetom organizacyjnym, instytucjom, środkom społecznego przekazu i osobom, które „były zaangażowane w to wielkie wydarzenie wiary”.

Metropolita przemyski zaznacza jednocześnie, że głównym celem Kościoła „była troska o dobro duchowe wiernych”, a teraz „rysuje się przed nami wielkie zadanie związane z krzewieniem kultu nowych Błogosławionych, a także apostolskie zobowiązanie do życia według ewangelicznych zasad”.

„Teraz czas na nas!”

„Wyniesienie po raz pierwszy do chwały ołtarzy całej rodziny jest wyraźnym znakiem czasu i wezwaniem do refleksji nad kondycją rodzin w naszych parafiach i diecezjach, w naszej Ojczyźnie” – twierdzi hierarcha.

Reklama

Jak zauważa abp Szal, „duchowa więź z Bogiem i umiejętność budowania wspólnoty rodzinnej wyniosła Ulmów do chwały ołtarzy. Świętość w codzienności osiąga się dzięki Bożej łasce, osobistej wierze i wspólnej, rodzinnej odpowiedzialności za siebie nawzajem”.

ZOBACZ: Sprawdź, kiedy relikwie Ulmów będą w twojej diecezji

„Teraz czas na nas, nasze rodziny, naszą świętość! Zacznijmy od wspólnej modlitwy rodzinnej, nie wstydźmy się jej zaproponować pozostałym członkom rodziny. Podobnie jak Błogosławieni, rozpoznawajmy swoje pasje, zechciejmy się nimi dzielić i wspólnie je przeżywać” – wskazuje.

Reklama

Metropolita zachęca, by angażować się w inicjatywy parafialne i zrzeszenia katolickie oraz na rzecz społeczności lokalnej. „Stawajmy się ambasadorami i orędownikami życia – każdego życia, które zawsze jest darem. Kierujmy się wyobraźnią miłosierdzia i dostrzegajmy bliźniego w potrzebie. Wreszcie, postarajmy się o zgodę tam, gdzie panują uprzedzenia i waśnie, a zwłaszcza długotrwałe konflikty” – pisze abp Szal.

Peregrynacja obrazu Najświętszego Serca Pana Jezusa

Okazją i pomocą dla umocnienia wiary – jak wskazuje metropolita przemyski – będzie peregrynacja obrazu Najświętszego Serca Pana Jezusa, rozpoczynająca się w archidiecezji przemyskiej 18 września 2023 r. Obraz, który będzie peregrynował po parafiach, został pobłogosławiony przez papieża Franciszka podczas audiencji ogólnej 13 września.

ZOBACZ: Franciszek modlił się przy relikwiach bł. rodziny Ulmów. „Ta beatyfikacja zwróciła naszą uwagę na rodzinę”

Reklama

„Włączmy się aktywnie w przygotowanie tego wydarzenia, zarówno w wymiarze parafialnym, jak i w peregrynację, która będzie miała miejsce w naszych domach. Będzie to okazja do wspólnej modlitwy, rozmowy o wierze, czas sprzyjający przebaczeniu i zgodzie. Nie traktujmy tej peregrynacji jedynie zewnętrznie jako kolejną akcję duszpasterską, ale pokornie prośmy o łaskę wiary i apostolską gorliwość” – apeluje hierarcha.

KAI,pa/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę