Nasze projekty

Abp Ryś: Post pokazuje nam naszą relację do Boga

O poście, który jest głodem przed Bogiem mówił arcybiskup Grzegorz Ryś podczas liturgii stacyjnej celebrowanej w Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi inaugurującej pielgrzymowanie do Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych Łodzi.

W homilii łódzki pasterz pytał zebranych, jakie miejsce w ich życiu zajmuje post. Jak mówi papież Franciszek – to, w jaki sposób pościmy, w dużej mierze pokazuje nam jaka jest nasza wiara. Post pokazuje nam naszą relację do Boga. Kiedy jestem głodny przed Bogiem – tak jak my jesteśmy dzisiaj tu w świątyni głodni przed Bogiem – możemy zapytać: czego od Boga oczekujemy? Czym Bóg może zaspokoić nasz głód? Czego się po Bogu spodziewamy? – pytał.

Kaznodzieja zauważył, że pierwszym darem Wielkiego Postu jest głód, który uświadamia nam, że jesteśmy grzesznikami. Prosząc Kościół o popiół na naszą głowę, prośmy Pana o pokorę w patrzeniu na siebie – powiedział abp Ryś. Wyjaśnił, ze nie chodzi o to, by nie wiedzieć dobra, które czynimy, ale by się za to dobro nie chować ze swoim grzechem. Tak, jesteśmy grzesznikami! – zaznaczył.

Reklama
Reklama

SPRAWDŹ: Franciszek na początku Wielkiego Postu: Powróćmy do Boga

ag/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite