Nasze projekty

Abp Marian Gołębiewski trafił do szpitala. „Prosimy wszystkich o modlitwę w Jego intencji”

O problemach zdrowotnych 86-letniego abp. Mariana Gołębiewskiego poinformowała archidiecezja wrocławska. "W trudnym doświadczeniu cierpienia, niech dobry Bóg umacnia Go swoją łaską" - czytamy w komunikacie.

fot. Horizont Producciones/Cathopic

„W związku z pogorszeniem się stanu zdrowia i koniecznością hospitalizacji Księdza Arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego prosimy wszystkich o modlitwę w Jego intencji” – czytamy w oświadczeniu archidiecezji wrocławskiej.

Abp Marian Gołębiewski urodził się 22 września 1937 w Trzebuchowie. W latach 1996–2004 był biskupem diecezjalnym koszalińsko-kołobrzeskim, a w latach  2004–2013 pełnił obowiązki metropolity wrocławskiego.

Reklama

W 2020 roku zapadł prawomocny wyrok w sprawie zaniedbań arcybiskupa dotyczących wykorzystywania seksualnego małoletnich przez jednego z księży. Również Stolica Apostolska przeprowadziła postępowanie dotyczące zaniedbań abp. Mariana Gołębiewskiego w sprawach wykorzystania seksualnego małoletnich przez niektórych kapłanów z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej i archidiecezji wrocławskiej.

Watykan nakazał biskupowi prowadzenie życia w duchu pokuty i modlitwy. Duchowny otrzymał również zakaz uczestniczenia w jakichkolwiek uroczystościach publicznych, zarówno kościelnych, jak i świeckich. Jest również zobowiązany do wpłacenia odpowiedniej kwoty z prywatnych środków, na rzecz Fundacji św. Józefa z przeznaczeniem na prewencję i towarzyszenie ofiarom wykorzystania seksualnego.

ZOBACZ TEŻ: Rzecznik KEP: obecność abp. Gołębiewskiego na ingresie w Gliwicach była złamaniem nakazu kościelnego

Reklama

pa/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę